Newsroom

VELUX Polska czekają zmiany

Jacek Siwiński, VELUX Polska.

VELUX Polska czekają zmiany

Po 10 latach pełnienia funkcji prezesa firmy VELUX Polska, Jacek Siwiński podjął decyzję o odejściu z organizacji.

Jak poinformował dzisiaj znany producent okien, po dekadzie na stanowisku prezesa firmy VELUX Polska, Jacek Siwiński podjął decyzję o odejściu z organizacji. Do czasu powołania następcy funkcję dyrektora zarządzającego firmy VELUX Polska będzie tymczasowo pełnił Jarosław Obszarski, dyrektor finansowy w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jacek Siwiński pozostanie na swoim stanowisku do 31 marca 2023 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Fabryki wprowadzają czterodniowy tydzień pracy

Jacek Siwiński określił czas zarządzania spółką, jako okres niezwykle intensywnego rozwoju.

10 lat kierowania firmą VELUX Polska, było czasem wielu wyjątkowych wyzwań i sukcesów. Objąłem stanowisko w momencie wprowadzania dużej zmiany produktowej. Wdrażaliśmy nową strategię rozwoju na trudnym, konkurencyjnym rynku, wprowadzając do Polski Nową Generację okien dachowych, co zrealizowaliśmy z ogromnym sukcesem. Przez ostatnią dekadę wyznaczyliśmy nowe standardy w branży, włączając do podstawowej oferty energooszczędne okna dachowe z pakietem trzyszybowym, dzięki czemu stały się one szeroko dostępne dla wszystkich klientów, a dbałość o redukcję zużycia energii w domach stała się powszechną praktyką – powiedział Jacek Siwiński.

Podsumowanie dekady

Według ustępującego ze stanowiska prezesa mijająca dekada była również czasem umocnienia firmy VELUX Polska na rynku. Przez ten okres notowaliśmy systematyczne wzrosty sprzedaży, wdrożyliśmy wiele innowacyjnych zmian i strategię, która zapewniła firmie pozycję lidera na rynku, a także duży wkład w życie gospodarcze kraju – Grupa VELUX wypracowuje obecnie 1/5 wartości polskiego eksportu okien – poinformował Jacek Siwiński.

Dodał również, że przez ostatnich 10 lat miał ogromną przyjemność pracować z profesjonalnym i zaangażowanym zespołem: Jestem dumny z osiągnięć firmy i chciałbym podziękować wszystkim pracownikom, a także partnerom biznesowym, którzy darzyli nas zaufaniem przez te lata.

VELUX Polska w obliczu zmian

W listopadzie 2022 roku pisaliśmy o problemach fabryk VELUX w Gnieźnie oraz w Namysłowie, w których 19 września 2022 roku skrócono czas pracy na okres 8 tygodni. Miało to na celu zmniejszenie liczby dni produkcyjnych do czterech. VELUX zdecydował się na takie działania pod wpływem postępującej niepewności ekonomicznej. Dodatkowo zamrożono również zatrudnianie nowych pracowników. W oficjalnym komunikacie, wydanym 7 listopada 2022 roku, firma przyznała, że czterodniowy tydzień pracy okazał się niewystarczającym rozwiązaniem wobec pogarszających się informacji z głównych rynków.

Jacek Siwiński jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, podyplomowych studiów menadżerskich w Szkole Głównej Handlowej, a także programu Executive MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od początku swojej kariery zawodowej związany z branżą budowalną. W latach 1993 – 2013 pracował  na stanowiskach managerskich w spółkach Grupy Robert Bosch w Polsce i na Bliskim Wschodzie. W latach 2013-2023 pełnił funkcję prezesa  firmy VELUX Polska.

Źródło: Biuro prasowe VELUX.