Newsroom

Pietro Gheller nowym dyrektorem Scm Wood Division

Nowym dyrektorem SCM Wood Division został Pietro Gheller.

Pietro Gheller nowym dyrektorem Scm Wood Division

Pietro Gheller, dotychczasowy Product & Markets Director Scm Wood Division, przejmuje kierowanie tą dywizją i stanowisko, które zajmował wcześniej Luigi De Vito – w dalszym ciągu dyrektor generalny Scm Group.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

Od 11 kwietnia 2024 r. Pietro Gheller pełni funkcję dyrektora Scm Wood Division. Odpowiada za działy przemysłowe i obsługi klienta SCM, a także za działy technologii i rozwoju handlowego.

Kim jest nowy dyrektor Scm Wood Division?

Pietro Gheller urodził się w Vicenzy 48 lat temu. W 1997 r. wziął udział w Międzynarodowym Programie Biznesowym w Stockholm School of Economics. Natomiast w 1999 r. ukończył Uniwersytet Bocconi w Mediolanie, kierunek ekonomia i biznes.

Od 2000 r., w trakcie długiej kariery zawodowej, zajmował strategiczne stanowiska doradcze i kierownicze w sprzedaży, marketingu i łańcuchu dostaw. W tym czasie pracował dla ważnych organizacji handlowych i międzynarodowych korporacji we Włoszech i za granicą. Był zatrudniony m.in. w sektorach dóbr szybko zbywalnych, dóbr trwałego użytku i maszyn przemysłowych.

W 2019 r. dołączył do Scm Group jako dyrektor ds. sprzedaży i rynków w dziale drewna. Odpowiadał tam za strategiczne zarządzanie ponad dwudziestoma oddziałami grupy i całą operacyjną siecią sprzedaży we Włoszech i za granicą. Pod jego kierownictwem handlowym Grupa Scm zwiększyła swoją bezpośrednią obecność na kluczowych rynkach. Przede wszystkim otworzyła nowe oddziały w Turcji, Indiach, Azji Południowo-Wschodniej i na Bałkanach. Ponadto nawiązała strategiczne partnerstwa handlowe, takie jak to ze szwedzką firmą Randek w sektorze systemów dla budownictwa drewnianego.

W 2022 r. Pietro Gheller został mianowany dyrektorem ds. produktów i rynków Scm, odpowiadając za jednostki biznesowe, a tym samym za różne technologie, które składają się na szeroką gamę produktów grupy przeznaczonych dla całego przemysłu wtórnej obróbki drewna. Teraz jest dyrektorem Scm Wood Division.

Chciałbym podziękować Zarządowi i Dyrekcji Generalnej Scm Group za okazane mi zaufanie. Dla mnie jest to szczyt mojej kariery zawodowej, który pozwolił mi zdobyć ważne umiejętności w bezpośrednim zarządzaniu globalnymi zespołami oraz przyjąć coraz bardziej strategiczne i skoncentrowane podejście do wyników. Doświadczenia i umiejętności z dumą wykorzystuję w zarządzaniu Scm Wood Division w każdym obszarze specjalizacji. Międzynarodowy kontekst makroekonomiczny nie jest jeszcze w pełni po stronie branży, ale możemy nadal koncentrować się na sile naszego zespołu, wartości bieżących inwestycji i solidności finansowej Grupy, aby zdobywać dalsze udziały w rynku – mówi Pietro Gheller.

Scm Group w gronie liderów na rynku maszyn

Scm Group jest światowym liderem w dziedzinie technologii obróbki szerokiej gamy materiałów i komponentów przemysłowych. Na całym świecie firmy należące do grupy działają jako wysoce wiarygodni partnerzy dla wiodących branż: od mebli po budownictwo, od motoryzacji po lotnictwo i jachting, aż po obróbkę tworzyw sztucznych.

ZOBACZ TAKŻE: Reorganizacja Scm Group

Scm Group koordynuje, wspiera i rozwija system doskonałości przemysłowej w 3 dużych, wysoce wyspecjalizowanych centrach produkcyjnych we Włoszech, o obrotach 900 mln euro, zatrudniających 4 tys. pracowników i bezpośrednio obecnych na wszystkich 5 kontynentach.