Newsroom

Co dalej z Grupą BEGA?

Wizualizacja budynku biurowego z nową halą wystawową Grupy BEGA w Lügde.

Co dalej z Grupą BEGA?

Rada doradcza i pracownicy Grupy BEGA przekazali najnowsze informacje na temat dalszej działalności firmy.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

21 marca 2024 r., w wieku 78 lat, odszedł Dieter Hilpert, założyciel Grupy BEGA. Przez 25 lat tworzył i z sukcesem rozwijał firmę. Ponadto do samego końca miał nieoceniony wpływ na jej kształt. Natomiast jako człowiek – co podkreślono w pierwszym po odejściu Dietera Hilperta komunikacie – ze wszystkimi cechami osobowości, na zawsze pozostanie w pamięci współpracowników.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że mogliśmy czerpać z wiedzy, doświadczenia i entuzjazmu pana Dietera Hilperta. Było dla nas zaszczytem, mieć takiego przywódcę Grupy BEGA – przekazali w oświadczeniu.

ZOBACZ TAKŻE: Odszedł Dieter Hilpert, założyciel Grupy BEGA

Przyszłość Grupy BEGA jest niezagrożona

Komunikat, który firma wydała 22 marca 2024 r. w imieniu wszystkich pracowników, był hołdem pamięci. Mogliśmy w nim przeczytać, że dzięki dalekowzrocznym działaniom Dietera Hilperta, Grupa została dobrze przygotowana do tego, by w przyszłości kontynuować jego dziedzictwo. Ma się to odbywać bezproblemowo i prowadzić do sukcesów.

Po bolesnej stracie naszego udziałowca i założyciela, pana Dietera Hilperta, po początkowych chwilach głębokiego smutku, tym większe znaczenie ma dla nas, pracowników Grupy BEGA, dalsze pomyślne rozwijanie losów naszej rodzinnej firmy – przekazali dzisiaj pracownicy wraz z radą doradczą Grupy.

ZOBACZ TAKŻE: Grupa BEGA rozbudowuje zakład w Lügde

Przede wszystkim odwołali się do pierwszego opublikowanego przez nich komunikatu prasowego. Potwierdzili tym samym, że dzięki dalekowzrocznemu planowaniu Dietera Hilperta udało się zapewnić płynne przejście w przyszłość.

W praktyce oznacza to utworzenie fundacji rodzinnej, której zadaniem będzie kontynuacja działalności Grupy BEGA w takiej samej jednolitej formie i w takim samym duchu, jak to miało miejsce do tej pory. Istniejąca Rada Doradcza BEGA-Gruppe będzie kontynuować swoje działania w tym obszarze – poinformowali w dzisiejszym komunikacie.

W najbliższym czasie przedstawiciele firmy BEGA zamierzają z większą intensywnością kontaktować się ze swoimi partnerami biznesowymi. Planują robić to za pośrednictwem odpowiednich osób kontaktowych. Zależy im przede wszystkim na tym, by w ramach bezpośredniego dialogu rzetelnie odpowiedzieć na wszystkie pojawiające się pytania.

Chcemy w tym miejscu wyrazić nasze przekonanie, że Grupa BEGA nadal pozostanie wiarygodnym partnerem biznesowym zarówno teraz, jak i w przyszłości, niezmiennie kierując się w swoich działaniach zasadą ciągłości i dynamiki – podkreślili w wydanym dzisiaj komunikacie pracownicy wraz z radą doradczą Grupy BEGA.