Newsroom

JYSK wspiera ofiary trzęsienia ziemi

Jan Bøgh, prezes i dyrektor generalny JYSK.

JYSK wspiera ofiary trzęsienia ziemi

JYSK i Lars Larsen Group przekazały 2 mln koron duńskich na pomoc doraźną po trzęsieniu ziemi.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

W ramach pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii, JYSK oraz Lars Larsen Group przekazały 2 miliony DKK na rzecz Czerwonego Krzyża i UNICEF, które zapewniają pomoc doraźną na obszarach dotkniętych tragicznym wydarzeniem.

Sytuacja na obszarach dotkniętych trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii wymaga działania. Dlatego obie firmy zdecydowały się przekazać łącznie 2 miliony koron duńskich międzynarodowym organizacjom humanitarnym: Czerwonemu Krzyżowi oraz UNICEF, które są aktywne w rejonach dotkniętych tragedią i wspierają potrzebujących.

Śledziliśmy rozpaczliwą sytuację po trzęsieniach ziemi i jesteśmy głęboko poruszeni ludzką tragedią, jaką spowodowała klęska żywiołowa wśród lokalnej ludności. Dlatego, aby pomóc w najlepszy możliwy sposób, zdecydowaliśmy się wesprzeć finansowo akcje ratunkowe Czerwonego Krzyża oraz UNICEF, przekazując 2 miliony koron duńskich – informuje Jesper Lund, prezes i dyrektor generalny Lars Larsen Group.

ZOBACZ TAKŻE: JYSK odnotował wzrost sprzedaży

Liczba osób w Turcji i Syrii dotkniętych trzęsieniami ziemi oraz ich następstwami rośnie z godziny na godzinę, a tym samym rośnie zapotrzebowanie na pomoc humanitarną. Czerwony Krzyż i UNICEF są już obecne w rejonach dotkniętych tragedią i dysponują niezbędną wiedzą fachową, aby zapewnić właściwe i najskuteczniejsze działania, które są tak bardzo i szybko potrzebne. Mamy nadzieję, że nasza wspólna darowizna okaże się pod tym względem przydatna — mówi Jan Bøgh, prezes i dyrektor generalny JYSK.

Równolegle z przekazaniem wsparcia finansowego firmy zaczęły sprawdzać, czy mogą wesprzeć ofiary kataklizmu, które nagle zostały pozbawione swoich domów, produktami ze swojego asortymentu, takimi jak: koce, śpiwory, karimaty lub inne artykuły pierwszej potrzeby.

JYSK w liczbach

  • JYSK to międzynarodowa sieć handlowa o skandynawskich korzeniach, która wspiera aranżacje każdej przestrzeni domowej, czy ogrodu.
  • Obecnie sieć obejmuje ponad 3200 sklepów w 48 krajach, oferując bardzo dobrą ofertę dla klientów, niezależnie od tego czy preferują zakupy stacjonarne, czy online.
  • Założyciel Lars Larsen otworzył swój pierwszy sklep w Danii w 1979 roku. Dziś JYSK zatrudnia 30 000 pracowników.
  • JYSK jest częścią rodzinnej grupy Lars Larsen. Obroty globalne JYSK wyniosły 4,87 miliarda euro w roku finansowym 2021-22.
  • W Polsce JYSK istnieje od 2000 roku. Siedziba znajduje się w Gdańsku.
  • JYSK Polska obejmuje ponad 270 sklepów i zatrudnia około 2 500 osób, wliczając Centrum Dystrybucji w Radomsku.