Newsroom

„Ligna 2021” – nowy, jesienny termin

W 2019 r. Imos wystawiał się w hali 15, na stoisko G47.

„Ligna 2021” – nowy, jesienny termin

Kolejne wiodące, międzynarodowe wydarzenie zmienia termin: targi „Ligna”, pierwotnie planowane w dniach 10-14 maja, zostały przesunięte na jesień 2021 r.

Po intensywnych dyskusjach dotyczących rozwoju globalnej liczby zakażeń w wyniku pandemii koronawirusa, Deutsche Messe i niemieckie stowarzyszenie VDMA wspólnie zdecydowały, że termin targów „Ligna 2021” ulega zmianieo prawie pięć miesięcy. Targi w Hanowerze zostały przeniesione z maja na przełom września i października 2021 r. Nowy termin to 27 września-1 października 2021 r.

Ze względu na trwającą pandemię, rosnące ograniczenia i ponownie wprowadzony lockdown, na rynku panuje duża niepewność. Traktujemy to bardzo poważnie – podkreśla dr Andreas Gruchow, członek zarządu Deutsche Messe. – Decyzja o przełożeniu targów „Ligna 2021” była dla nas bardzo trudna, ale jest to jedyny spójny środek zapewniający wszystkim zainteresowanym bezpieczeństwo planowania i niezbędny czas na przygotowania. Odpowiednia koncepcja dotycząca higieny i ochrony zdrowia jest już gotowa, co w związku z przeniesieniem naszej imprezy na przełom września i października, jak również wieloma praktycznymi przykładami, dowodzi, że różne wydarzenia w czasie pandemii mogą być bezpiecznie przeprowadzane. Organizując targi „Ligna 2021” musimy liczyć się z tym, że całe parki maszynowe są projektowane, montowane i prezentowane na żywo, co wiąże się z długim czasem realizacji i dużymi kosztami. Wymaga to dokładnego planowania targów, co zajmuje wiele miesięcy. Pożądany cel można osiągnąć tylko we współpracy z wystarczającą liczbą międzynarodowych decydentów po stronie odwiedzających. Aby zagwarantować, że „Ligna”, jako wiodące na świecie targi branżowe, może sprostać tym oczekiwaniom, zarówno dostawcom, jak i użytkownikom należy zapewnić wystarczające bezpieczeństwo planowania udziału – a jest ono znacznie wyższe na przełomie września i października niż w maju 2021 r.

Jako współorganizator targów „Ligna”, VDMA postrzega przesunięcie daty wydarzenia jako jedyny skuteczny sposób na udaną organizację najważniejszych światowych targów branżowych dla międzynarodowego przemysłu drzewnego, co leży w interesie wszystkich uczestników. Przełożenie targów „Ligna 2021” jest absolutnie konieczne. Jest to najważniejsza na świecie platforma dla firm i klientów przemysłu drzewnego i przetwórczego – mówi dr Bernhard Dirr, dyrektor zarządzający VDMA Woodworking Machinery Association.

Z niecierpliwością czekamy na liczne innowacje, szczególnie w trzech głównych obszarach tematycznych targów „Ligna 2021”, są nimi: transformacja w technologii obróbki drewna, technologie prefabrykacji dla budownictwa oraz wytwarzanie materiałów ekologicznych – dodaje Christian Pfeiffer, Global Director Ligna & Woodworking Shows Deutsche Messe. – We wrześniu „Ligna” po raz pierwszy odbędzie się jako wydarzenie hybrydowe. Tym samym podkreśli rangę wiodącego wydarzenia branżowego, prezentującego światu całą gamę narzędzi, maszyn i urządzeń do obróbki drewna.