Newsroom

Grupa Roca przejmuje Nosag i IneoCare

Grupa Roca ogłosiła zmiany w Roca Polska.

Grupa Roca przejmuje Nosag i IneoCare

Grupa Roca, jeden ze światowych liderów w projektowaniu i produkcji wyposażenia łazienkowego, informuje o przejęciu firm Nosag i IneoCare. Obie marki specjalizują się w wytwarzaniu urządzeń do łazienki dla osób starszych lub z niepełnosprawnościami.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

Operacja ma wzmocnić pozycję Grupy w Europie Środkowej i jest kolejnym krokiem w jej zaangażowaniu na rzecz innowacji. Tym razem firma skupia się na wciąż rosnącej grupie osób powyżej 65. roku życia, która już dziś stanowi 20% populacji Europy. Jednocześnie Grupa Roca chce wzmocnić kategorię produktów do łazienek dostępnych.

ZOBACZ TAKŻE: Grupa Roca zainwestuje w startupy

Plany ekspansji Grupy Roca

Firmy Nosag i IneoCare zajmują się produkcją urządzeń wspierających korzystanie z łazienek przeznaczonych dla osób o ograniczonej mobilności lub dla seniorów. Obie marki zyskały renomę na rynku szwajcarskim. Natomiast Grupa Roca planuje rozszerzenie sprzedaży tych produktów na wszystkie rynki, na których działa.

Nosag i IneoCare do tej pory pozostawały w rękach Armina Zedera, czyli ich założyciela. Firmy mają swoje siedziby odpowiednio w Dintikon w Szwajcarii oraz w Dobroszycach w Polsce. Obie marki uznaje się za pionierów i specjalistów w segmencie produktów do łazienek dostępnych.

Nosag, który powstał w 1977 roku, ma za sobą prawie pół wieku doświadczenia. Natomiast IneoCare zostało założone w 2020 roku przez Nosag w celu produkcji i dystrybucji większości swoich produktów.

ZOBACZ TAKŻE: Zmiany w Grupie Roca

Przejęcie obu firm przez Grupę Roca to niezwykle ważny strategiczny ruch, dzięki któremu wzmocni się portfolio produktowe w kategorii akcesoriów dla osób z niepełnosprawnością i pozwoli dotrzeć do wszystkich osób, które oprócz zainteresowania designem i funkcjonalnością, potrzebują bardziej praktycznych i komfortowych rozwiązań dostosowanych do osobistych potrzeb – komentuje zmiany Grupa Roca.