Newsroom

Jérôme Viala dołącza do Zarządu spółki Lectra

Jérôme Viala jest absolwentem KEDGE Business School (Francja).

Jérôme Viala dołącza do Zarządu spółki Lectra

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Lectry, które odbyło się 26 kwietnia, powołało nowego dyrektora. Jérôme Viala zostanie członkiem Komitetu Audytu, Komitetu Strategicznego i Komitetu Wynagrodzeń a jego kadencja potrwa cztery lata.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

Lectra ułatwia transformację graczy z branży modowej, motoryzacyjnej i meblarskiej. Przede wszystkim dostarcza rozwiązania technologiczne, które przyspieszają drogę do Przemysłu 4.0. Natomiast w latach 2023-2025 Grupa zamierza wykorzystać swoją transformację do przyspieszenia wzrostu. Jedną z osób, które mogą się do tego przyczynić jest nowy członek Zarządu – Jérôme Viala.

Ponadto Lectra planuje znacznie zwiększyć udział rozwiązań SaaS w sprzedaży i wykorzystać możliwości ekspansji zewnętrznej. Firma wspierana przez zaangażowanie swoich pracowników i doceniana przez klientów, należy do liderów zrównoważonej przyszłości.

Podczas zgromadzenia akcjonariuszy Daniel Harari, prezes i dyrektor generalny firmy Lectra, powiedział: Jérôme Viala ze szczególnym wzruszeniem witamy w Zarządzie firmy Lectra. Po 38 latach pracy z nami Jérôme wniesie swoją dogłębną wiedzę na temat Grupy, w szczególności jej rynków i organizacji, a także doświadczenie w zakresie finansów, zarządzania i sektora przemysłowego.

Jérôme Viala – przebieg kariery

Jérôme Viala zajmował różne stanowiska w Grupie Lectra od 1985 roku. W ostatnich latach, aż do przejścia na emeryturę 31 marca 2024 r., pełnił kilka funkcji. Był między innymi wiceprezesem wykonawczym, wiceprzewodniczącym komitetu wykonawczego i sekretarzem Rady Dyrektorów Lectra.

Swoją karierę Jérôme Viala rozpoczął jako analityk kredytowy w Esso (Francja. Następnie dołączył do działu finansowego firmy Lectra w 1985 roku. Zajmował stanowiska kontrolera finansowego na Europę i Amerykę Północną (1988-1991) oraz dyrektora finansowego Lectra France (1992-1993), a następnie działu produktów (1993-1994). W 1994 r. został mianowany dyrektorem finansowym Grupy. Funkcję tę pełnił do 2016 r., kiedy to został mianowany wiceprezesem wykonawczym.

ZOBACZ TAKŻE: Zmiany personalne w firmie Lectra

Rada Dyrektorów firmy Lectra składa się obecnie z ośmiu członków – czterech kobiet i czterech mężczyzn.