Newsroom

Czujecie? Tak pachnie maj w BIZNES.meble.pl!

BIZNES.meble.pl w maju 2024 roku.

Czujecie? Tak pachnie maj w BIZNES.meble.pl!

Za nami długi weekend majowy, przed Wami najnowsze wydanie naszego miesięcznika. Wypoczęci wracamy z nową energią i jak zawsze z najważniejszymi dla branży meblarskiej tematami. W BIZNES.meble.pl maj pachnie świeżym drukiem!

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

W tym roku maj w BIZNES.meble.pl zaczyna się po długim weekendzie. Na rynku jest już najnowsze wydanie w wersji papierowej, jak również cyfrowej.

Chcesz mieć swój własny egzemplarz?

W maju w BIZNES.meble.pl same ważne tematy

Zaczynamy od szczegółowej analizy sytuacji na rynku niemieckim. Pytamy, czy ten kierunek eksportowy można w jakikolwiek sposób zastąpić? Przede wszystkim o tym, ale też o problemach z popytem, przeczytasz w majowym raporcie. Kolejnym ważnym tematem, który podejmujemy na naszych łamach jest nielegalny import sklejki ze Wschodu. Co o tym procederze mówi Jarosław Michniuk, prezes Zarządu Paged? Tego dowiesz się z lektury wywiadu, który przeprowadził Marek Hryniewicki.

To niejedyna rozmowa, którą publikujemy w tym wydaniu. Na pytania, jak bardzo zmienia się rynek i jakie są przewagi polskich producentów mebli, odpowiada Bogumiła Stroka, właścicielka YNot Design, z którą rozmawiała Anna Szypulska.

Co jeszcze przygotowaliśmy w maju? W ramach tematu specjalnego piszemy o 12 dobrych praktykach z branż drzewnej i meblarskiej. Natomiast w designie prezentujemy sylwetkę projektantów z Formafantasma.

Na koniec zostawiliśmy coś szczególnego. Tym razem w chilloucie na naszych czytelników czeka artykuł o… małżeństwie. Marek Hryniewicki przybliża bowiem pasje Katarzyny Wójcik-Borsukowicz i Macieja Borsukowicza, ścisłego kierownictwa firmy Meble Wójcik.

Zapraszamy do lektury! Taki jest maj w BIZNES.meble.pl!

O czym przeczytacie w majowym BIZNES.meble.pl?

Przygotowaliśmy dla Was specjalną ściągawkę, czyli spis treści. Te teksty znajdziecie w najnowszym BIZNES.meble.pl:

 • Od redakcji

Felietony

 • Przygoda polskich mebli w Ameryce
 • A czy Ty jesteś na jakiejś liście?

Raport

 • Czy Niemcy to rynek, którego nie da się zastąpić?
  Niemieckie meblarstwo dopadł kryzys: sprzedaż leci w dół, padają kolejne firmy. I chociaż polscy producenci eksportujący do Niemiec także narzekają na spadki, to jednak statystyki pokazują, że wartość polskiego eksportu… rośnie. Jak zatem wygląda sytuacja na rynku mebli w Niemczech? Jakie perspektywy czeka eksport mebli z Polski do Niemiec?
 • Dobrze już było: rok 2023 zły, 2024 jeszcze gorszy?
  Niemiecka branża meblarska wciąż odczuwa skutki kryzysu budowlanego i niechęci konsumentów do wydatków. Z powodu spadku zamówień liczba firm, które pracują lub zamierzają pracować w skróconym wymiarze czasu, stale rośnie. Prognozy są ponure, więc wielu przedsiębiorców skreśliło już rok 2024.

Branża

 • Wiadomości
 • Komisja Europejska: import sklejki nielegalny
  Komisja Europejska zakończyła śledztwo w sprawie omijania ceł przez Rosję. Potwierdziła też, że Rosja eksportowała do Unii Europejskiej swoją sklejkę przez Kazachstan i Turcję. Skutkiem śledztwa KE ma być wprowadzenie wstecznych ceł antydumpingowych w wysokości 15,8% na każdy transport sklejki sprowadzonej do UE po 22 sierpnia 2023 r. Cła dotyczą też przyszłych dostaw sklejki z tych krajów.
 • Sklejka z Kazachstanu jest trefna
  Jarosław Michniuk, prezes Zarządu spółek Paged, o sytuacji na rynku sklejki, a także nielegalnym imporcie sklejki ze Wschodu i skutkach dla polskich producentów.
 • Złote Medale MTP i Wybór Konsumentów
  20 lutego, czyli pierwszego dnia targów MEBLE POLSKA 2024, odbyło się uroczyste wręczenie Złotych Medali. Sąd konkursowy zdecydował o przyznaniu 12 nagród. Poniżej publikujemy pełną listę laureatów konkursu Złoty Medal Grupy MTP, podajemy także zwycięzcę w plebiscycie Wybór Konsumentów.
 • Rynek mebli bardzo się zmienia
  Bogumiła Stroka, właścicielka YNot Design, o przewagach i wyzwaniach polskich producentów, zmianach, które czekają rynek mebli i najnowszych trendach w branży e-commerce.
 • Skończyło się!?
  Każda zakończona historia to jednocześnie początek czegoś nowego, bo każdy koniec jest przecież początkiem. Ucz się więc nieustannie i czytaj dalej do samego końca.

Temat specjalny w BIZNES.meble.pl: społeczna odpowiedzialność biznesu

 • 12 dobrych praktyk z branż drzewnej i meblarskiej
  W 22. edycji raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu znalazło się 1046 praktyk realizowanych przez 266 firm. Przemysł drzewny i branża meblarska reprezentują zaledwie 3 firmy, które zrealizowały 12 dobrych praktyk. To najsłabszy wynik od 2016 r., gdy firmy meblarskie i drzewne zgłosiły ich tylko 8.

Design

 • Wiadomości
 • Formafantasma – duet w szczycie formy
  Projektanci z Formafantasma regularnie pojawiają się w roli gości honorowych na najważniejszych tygodniach designu – od Sztokholmu po Mediolan. To, jak projektują i jak o tym opowiadają, doprowadziło ich na szczyt popularności. Studio, które wspólnie założyli, właśnie kończy 15 lat.
 • Nowości

Temat wydania w BIZNES.meble.pl: Ekonomia i ergonomia

 • Quiet luxury – za co wnętrza kochają ten trend?
 • Ekonomiczne i ergonomiczne oświetlenie wnętrza

Chillout

 • Ich życie „kręci się” wokół mebli
  Prywatnie – małżeństwo, zawodowo – ścisłe kierownictwo firmy Meble Wójcik. Oto Katarzyna Wójcik-Borsukowicz i Maciej Borsukowicz.
 • Tydzień pracy racz nam skrócić Panie

Na okładce: Katarzyna Wójcik-Borsukowicz i Maciej Borsukowicz, Meble Wójcik. Fot. Karol Bannach.