Design

Londyńskie biennale odwołane

Polska wystawa „A Matter of Things” podczas biennale w 2018 r. Fot. Ed Reeve.

Londyńskie biennale odwołane

London Design Biennale to globalne spotkanie najbardziej ambitnych i pomysłowych projektantów, kuratorów i przedstawicieli instytutów projektowych. Wydarzenie organizowane jest w celu gromadzenia w jednym miejscu myśli projektowych z całego świata.

Jak poinformowała Victoria Broackes, dyrektor London Design Biennale, dbanie o bezpieczeństwo gości i projektantów pozostaje priorytetem, a biorąc pod uwagę obecne międzynarodowe ograniczenia podróży i potencjalne wymagania dotyczące kwarantanny, wystawa zostanie odroczona. Pierwotnie wydarzenie miało się odbyć w dniach 8-27 września br., po zmianach trzecia edycja biennale została zaplanowana na czerwiec 2021 r., nadal w Somerset House w Londynie.

Rola London Design Biennale w ułatwianiu i dzieleniu się międzynarodowymi rozwiązaniami projektowymi jest teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebna i wraz z Chatham House, Royal Institute of International Affairs, tworzymy nową strategiczną inicjatywę, aby zapewnić międzynarodowej społeczności projektantów platformę do współpracy i wymiany pomysłów. Dalsze informacje na temat tego wyjątkowego i ważnego partnerstwa zostaną ogłoszone w najbliższych tygodniach – zapowiedziała Victoria Broackes.

Reklama
banner-przewodnik-architekta-300x250

Dla przypomnienia – 2 lata temu wystawa „A Matter of Things”, reprezentująca Polskę na London Design Biennale otrzymała wyróżnienie. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 40 państw z całego świata, które zaprezentowały się w budynku Somerset House w sercu Londynu. Oganizatorem polskiego pawilonu w ramach LDB był Instytut Adama Mickiewicza.