Design

Luksusowy apartament w stylu modern classic

Apartament w stylu modern classic zaprojektowali Architekci z pracowni Decoroom – Katarzyna Fotek i Łukasz Radecki.

Luksusowy apartament w stylu modern classic

Nieoczywiste odcienie kamienia, lustrzane tafle i gra faktur – już od progu apartamentu można poczuć klimat wysmakowanych, klubowych wnętrz ocieplonych naturalnym drewnem.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Na mierzącej 77 m2 przestrzeni architekci z pracowni Decoroom, którym powierzono aranżację, stworzyli iście męski azyl. To wnętrze w stylu modern classic, skrojone przede wszystkim pod indywidualne potrzeby młodego inwestora zakochanego w pulsującej życiem Warszawie.

Styl modern classic i nowy wymiar luksusu

Funkcjonalne, w pełni dopasowane do stylu życia i codziennych rytuałów wnętrza to nowy wymiar współczesnego luksusu. W tej aranżacji można natomiast znaleźć wiele praktycznych rozwiązań. Dyskretnie połyskujące detale zestawione z ciemnym spiekiem kwarcowym imitującym kamień i drewnem podkreślają elegancki charakter apartamentu. Są również elementami spajającymi cały koncept.

Salon w stylu modern classic.
Salon. Projekt: Łukasz Radecki i Katarzyna Fotek, architekci wnętrz Decoroom. Zdjęcia i stylizacja: Pionpoziom.com / Marta Behling.

Za projekt wnętrz i wszystkich zabudów meblowych na wymiar odpowiadają architekci z pracowni Decoroom – Łukasz Radecki i Katarzyna Fotek. Nie ulega wątpliwości, że jakość idzie tu w parze z wygodą. Dlatego już na etapie projektowym architekci zaproponowali istotne zmiany w układzie funkcjonalnym.

Zaproponowaliśmy wcielenie przestrzeni korytarza do sypialni, co pozwoliło nam uzyskać więcej przestrzeni na pojemną szafę. Natomiast dzięki wyburzeniu ścianki w kuchni uzyskaliśmy otwarty, pełny światła dziennego salon z aneksem kuchennym. Inwestorowi zależało na powiększeniu strefy dziennej, więc wyburzyliśmy także otwór drzwiowy do salonu, co sprawiło, że płynnie przechodzi on w strefę wejściową i daje poczucie przestrzenności – podkreśla architekt wnętrz Łukasz Radecki.

Funkcjonalność, czyli kuchnia z jadalnią

Sercem apartamentu jest kuchnia, czyli centralny punkt strefy dziennej, która łączy się z miejscem dedykowanym relaksowi i jadalnią. Wyróżniającym się elementem jest bez wątpienia oryginalny fornir z drewna teakowego na frontach górnych szafek kuchennych. Doskonale komponuje się on z antracytową oprawą pozostałej zabudowy meblowej i spiekiem kwarcowym o subtelnym użyleniu zastosowanym na blatach i w pasie roboczym. W zabudowę wpisano również podświetlaną, przeszkloną gablotę przystosowaną do ekspozycji szkła i zastawy. Istotną częścią tej strefy jest wielofunkcyjna wyspa kuchenna. Służy ona jako dodatkowa przestrzeń robocza lub stół do spożywania posiłków. Zaplanowano w niej również estetyczną winiarkę i praktyczny, „ukryty” system cargo. Zabudowę kuchenną wykonano w stolarni Decoroom z dbałością o każdy detal. Jadalnię stanowi tu stół z blatem idealnie dopasowanym do teakowego forniru. Mebel został zestawiony z kompletem eleganckich, tapicerowanych aksamitem krzeseł, co sprawdza się przy okazji odwiedzin gości.

Kuchnia z jadalnią otwarte na salon w stylu modern classic.
Kuchnia z jadalnią otwarte na salon. Projekt: Łukasz Radecki i Katarzyna Fotek, architekci wnętrz Decoroom. Zdjęcia i stylizacja: Pionpoziom.com / Marta Behling.

Elegancki wymiar salonu i strefy wejściowej

Kuchnia i jadalnia przechodzą swobodnie w otwarty salon zaprojektowany z myślą o odpoczynku i wygodzie. Narożnik w piaskowym odcieniu beżu kontrastuje z ciemną kuchnią i bazą pod postacią podłogi Barlinek w odcieniu Dąb Chestnut Grande. Jednak nie on gra tutaj pierwsze skrzypce. Zaprojektowana przez architektów ściana TV wykończona marmurem, płytami o strukturalnym finiszu i złotymi listwami jest elementem, który nie umknie niczyjej uwadze. Co więcej, w części szafki rtv zamontowano modny biokominek, który sprawia, że całość nabiera szlachetności w stylu #oldmoney. Zastosowana tu gama materiałów i barw określa charakter pozostałych części apartamentu, w tym także strefy wejściowej.

Salon z kuchnią w stylu modern classic.
Salon z kuchnią. Projekt: Łukasz Radecki i Katarzyna Fotek, architekci wnętrz Decoroom. Zdjęcia i stylizacja: Pionpoziom.com / Marta Behling.

W holu architekci postawili na dużą ilość praktycznych szaf z lustrzanymi frontami. Zabudowy optycznie powiększają przestrzeń, a wieńczy je komfortowe, tapicerowane siedzisko.

Strefa wejściowa w stylu modern classic.
Strefa wejściowa Projekt: Łukasz Radecki i Katarzyna Fotek, architekci wnętrz Decoroom. Zdjęcia i stylizacja: Pionpoziom.com / Marta Behling.

Luksusowy azyl – sypialnia i łazienka z toaletą

Przechodząc dalej, za dyskretnymi drzwiami Porta model Hide znajdziemy mały gabinet, sypialnią oraz łazienkę i oddzielną toaletę. Sypialnia utrzymana w ciemnych barwach nawiązuje stylistycznie do pozostałych pomieszczeń. Na części ściany za łóżkiem położono laminat z motywem marmuru, a resztę stanowi ozdobny panel z precyzyjnie wyciętymi geometrycznymi ornamentami pokryty fornirem, który podświetlono klimatycznymi ledami, tak jaki i złote listwy po przeciwnej stronie pokoju. Całość zabudowy meblowe na wymiar wieńczą szafki nocne i funkcjonalna szafa pokryta barwionym szkłem.

Sypialnia w stylu modern classic.
Sypialnia w stylu modern classic. Projekt: Łukasz Radecki i Katarzyna Fotek, architekci wnętrz Decoroom. Zdjęcia i stylizacja: Pionpoziom.com / Marta Behling.

Z uwagi na komfort i możliwości przestrzeni, w apartamencie wydzielono łazienkę i osobną toaletę, które wizualnie prezentują się jako całość za sprawą kolorystyki i wykorzystanych materiałów, a także wyposażenia. Znajdziemy tu wysokiej klasy gresy imitujące kamień i drewno oraz ponadczasową ceramikę w złamanej bieli i dopełniającą aranżację armaturę marki Omnires.

Łazienka w stylu modern classic.
Łazienka. Projekt: Łukasz Radecki i Katarzyna Fotek, architekci wnętrz Decoroom. Zdjęcia i stylizacja: Pionpoziom.com / Marta Behling.
Łazienka w stylu modern classic.
Łazienka. Projekt: Łukasz Radecki i Katarzyna Fotek, architekci wnętrz Decoroom. Zdjęcia i stylizacja: Pionpoziom.com / Marta Behling.

W łazience musiała znaleźć się wanna, do której dobrano minimalistyczny parawan nawannowy Radaway, by mogła pełnić jedocześnie funkcję prysznica. W wysokiej zabudowie meblowej na wymiar zaplanowano strefę pralni, która została sprytnie ukryta za ryflowanymi frontami idealnie dopasowanymi do całego zamysłu.

O realizacji w stylu modern classic:

Projekt: Łukasz Radecki i Katarzyna Fotek, architekci wnętrz Decoroom
Zdjęcia i stylizacja: Pionpoziom.com / Marta Behling