Design

Mediolan: Paged Meble w aranżacjach Mai Ganszyniec

Nowa paleta kolorów Paged Meble w Mediolanie to koncepcja autorstwa Mai Ganszyniec. Na zdjęciu La Benda, proj. Pedro Salgado.

Mediolan: Paged Meble w aranżacjach Mai Ganszyniec

Od najbardziej prestiżowych targów designu w Europie dzielą nas już tylko godziny. Marka Paged Meble pojawi się w Mediolanie już po raz 42. Autorką ekspozycji jest Maja Ganszyniec.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

Paged Meble zaprezentuje w Mediolanie kolekcję opartą na reinterpretacji klasycznych wzorów w nowej odsłonie kolorystycznej. Wszystko w ramach starannie przemyślanego stoiska, za którego projekt odpowiada wybitna polska projektantka – Maja Ganszyniec.

Marka Paged to połączenie klasyki i współczesności. Podczas projektowania stoiska priorytetem było znalezienie balansu dla obu tych wartości. Zależało nam na podkreśleniu ponad stuletniego doświadczenia firmy w zastosowaniu technologii gięcia drewna, a jednocześnie chcieliśmy osadzić produkty we współczesności. W Mediolanie pokażemy nową, stworzoną specjalnie dla marki Paged, naturalną paletę kolorystyczną, która doskonale wpisuje się we współczesne wnętrza – wyjaśnia Maja Ganszyniec, autorka ekspozycji.

Paged Meble po raz 42. w Mediolanie

Nowa paleta wybarwień mebli z portfolio Paged Meble, za którą również odpowiada Maja Ganszyniec to inspiracja naturą i ciepłymi odcieniami drewna. Wprowadza ona dodatkowe kolory w odcieniach bejc i emalii, dzięki którym tradycyjne materiały i wzory zyskują świeży wygląd.

Wielokrotnie podkreślana przez firmę Paged Meble uważność w kwestii wdrażania idei zrównoważonego rozwoju w modelu produkcji, znalazła przełożenie w koncepcji stoiska na Salone del Mobile.Milano. Dzięki modułowej konstrukcji, możliwości wielokrotnego wykorzystania elementów oraz zastosowaniu aluminiowych ram i tkanin zamiast tradycyjnych materiałów budowlanych, stoisko będzie przykładem odpowiedzialnego podejścia do projektowania i prezentacji produktów w duchu „zero waste”. Odpowiedzialne podejście dotyczy również wykorzystywania drewna jako surowca w budowie stoiska.

Jestem zwolenniczką stosowania drewna tam, gdzie najlepiej oddaje ono swoje piękno i funkcjonalność. Jednocześnie wyznaję zasadę, że wszędzie tam, gdzie możliwa jest rezygnacja z naturalnego surowca, powinniśmy szukać jego zamienników – dodaje Maja Ganszyniec.

Wszystkich odwiedzających Salone del Mobile.Milano marka zaprasza na spotkanie z Mają Ganszyniec, które odbędzie się na stoisku Paged Meble o numerze B25 w hali nr 5 w dniu 18 kwietnia w godzinach 11-13.

Podczas targów w Mediolanie firma Paged Meble zaprezentuje również nową identyfikację wizualną, zgodną z wartościami marki. Będzie ona wyrazem skupienia na współczesności, przy jednoczesnym poszanowaniu tradycji. Nowe kolory, nowe podejście do projektowania oraz przemyślana koncepcja stoiska odzwierciedlają ewolucję Pagedu. Marka pozostaje wierna swoim korzeniom, a przy tym nieustannie szuka nowych ścieżek rozwoju.

Kim jest Maja Ganszyniec?

Maja Ganszyniec jest projektantką z kompleksowym podejściem do procesu projektowania. Urodziła się na Śląsku. Studiowała architekturę wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Następnie ukończyła studia projektowe na Royal College of Art w Londynie w 2008 r.

W 2013 r. założyła Studio Ganszyniec, skupiając się na obiektach zorientowanych na człowieka i przyjaznych naturze. W swojej praktyce łączy projektowanie, które jest zarówno wizjonerskie, jak i odpowiedzialne – zawsze szuka nowych możliwości w granicach myślenia strategicznego.

Przez ostatnią dekadę współpracowała z markami, takimi jak Abstracta, IKEA, Duka, Comforty, Mute czy Noti. Maja jest także założycielką i współwłaścicielką niezależnej marki meblowej Nurt.

Najważniejsze fakty o Grupie Paged

Założony ponad 90 lat temu Paged jest obecnie jednym z pięciu największych producentów sklejki. To również znaczący producent krzeseł drewnianych w Unii Europejskiej. Firma zatrudnia ponad 2 tys. osób i posiada łącznie sześć zakładów produkcyjnych w Polsce i Estonii. Paged oferuje innowacyjne rozwiązania i produkty, które znajdują zastosowanie w wielu branżach, takich jak: projektowanie i wyposażenie wnętrz, budownictwo, transport i opakowania na blisko osiemdziesięciu rynkach na całym świecie. Od 2019 r. Paged rozwija i wdraża innowacje technologiczne i produktowe w oparciu o unikalne kompetencje własnego centrum badawczo-rozwojowego Paged LabTech.

Spółki należące do Paged: Paged Pisz, Paged Morąg, Paged Eesti, Paged Trade, Paged Meble, Paged LabTech, Paged Deutschland oraz BUK Ltd. to część Grupy Thumos, prywatnego, polskiego konsorcjum przemysłowo-inwestycyjnego.