Branża

IKEA zmniejsza ryzyko przewracania się mebli

IKEA zmniejsza ryzyko przewracania się mebli - na zdjęciu komoda VIHALS.

IKEA zmniejsza ryzyko przewracania się mebli

Przeprowadzanie ponad miliona testów rocznie przyniosło efekt. IKEA opatentowała innowacyjny system minimalizujący ryzyko przewracania się mebli. Teraz zachęca innych producentów do skorzystania z jej patentu.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Koncern dzieli się swoją najnowszą innowacją – pierwszy opatentowany produkt ujrzał właśnie światło dzienne. Za pomocą systemu „Przymocuj i Odblokuj” IKEA zmniejsza ryzyko przewracania się mebli. Pierwszym sprzedawanym na całym świecie meblem wyposażonym w tę funkcję jest komoda VIHALS.

Dlaczego warto przymocować meble IKEA do ściany?

Dla IKEA ocena ryzyka związanego z bezpieczeństwem to kluczowy element procesu rozwoju każdego produktu. Koncern podkreśla, że jeśli chodzi o meble do przechowywania, przymocowanie do ściany jest najpewniejszym gwarantem bezpieczeństwa. Funkcja „Przymocuj i Odblokuj” (ang. Anchor and Unlock) ma zachęcić użytkowników do zabezpieczenia w ten sposób swoich mebli.

W jaki sposób działa system „Przymocuj i Odblokuj”?

Jak informuje koncern: Funkcja „Przymocuj i Odblokuj” pozwala na otwieranie w jednym momencie tylko ograniczonej liczby szuflad, jeśli mebel nie jest przymocowany do ściany. W ten sposób IKEA zmniejsza ryzyko przewracania się mebli, ale go nie eliminuje. Po przymocowaniu mebla do ściany włącza się mechanizm odblokowujący i można bezpiecznie otworzyć nawet wszystkie szuflady jednocześnie.

Jak IKEA zmniejsza ryzyko przewracania się mebli?

Pierwszymi dostępnymi na całym świecie produktami IKEA, które wyposażone są w system „Przymocuj i Odblokuj” są komody VIHALS. Klienci IKEA mogą wybierać spośród trzech różnych wersji: komody z 4 szufladami i dwóch wersji komód z 6 szufladami. Komody VIHALS są częścią serii rozwiązań do przechowywania o tej samej nazwie. Można je łatwo łączyć, aby uzyskać spójny wygląd w całym domu. Wersja komody z 4 szufladami doskonale spełnia potrzeby osób mieszkających na małych powierzchniach. Jest najbardziej popularna wśród klientów, a teraz również dostępna w nowej niższej cenie – o 200 zł taniej. Produkty wyposażenia domu w przystępnych cenach to istota działalności IKEA, nie może odbywać się to jednak kosztem jakości czy bezpieczeństwa.

W IKEA stawiamy bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Przeprowadzamy ponad milion testów rocznie, aby zapewnić, że nasze produkty są trwałe i bezpieczne w użyciu. System „Przymocuj i Odblokuj” ma na celu nie tylko zwiększać bezpieczeństwo mebla, ale również przypominać klientom – ilekroć będą chcieli otworzyć wszystkie szuflady na raz, bez przymocowania mebla do ściany – że to mocowanie jest niezbędne, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa. Komoda VIHALS to pierwszy produkt z takim rozwiązaniem – kolejne pojawią się w niedalekiej przyszłości – zapowiada Bartosz Grund, Lider ds. Wymagań i Zgodności Produktu w IKEA Retail w Polsce.

W nadchodzących latach będziemy nadal opracowywać produkty z innowacyjnymi funkcjami zwiększającymi stabilność i bezpieczeństwo użytkowania dla naszych klientów na całym świecie. Rozwiązania te nie będą takie same dla każdego produktu, funkcje będą wbudowywane w meble w zależności od potrzeb – mówi Bartosz Grund.

Nasz dom powinien być bezpieczny dla całej rodziny. Dlatego każdorazowo do wszystkich komód dołączane są okucia zabezpieczające umożliwiające przymocowanie ich do ściany. Co jako IKEA zawsze rekomendujemy – dodaje Bartosz Grund.

Jak nawiązać współpracę z IKEA w tym zakresie?

Niedawno IKEA zaprezentowała też szafkę z szufladami GREÅKER, której niestandardowe zawiasy umożliwiają otwieranie drzwi tylko pod pewnym kątem, aby jeszcze bardziej zwiększyć stabilność. W ofercie IKEA znajdziemy również wiele produktów, których jedynym zadaniem jest zapewniać bezpieczeństwo, takich jak blokady na okna lub drzwi, antypoślizgowe maty czy ochronne nakładki na narożniki szafek i blatów.

IKEA ogłasza zobowiązanie patentowe i zachęca innych producentów do wykorzystywania funkcji „Przymocuj i Odblokuj”, która minimalizuje ryzyko przewracania się mebli.

ZOBACZ TAKŻE: IKEA inwestuje w Polsce miliony, by obniżyć ceny

Koncern czerpie z 80-letniego doświadczenia w tworzeniu mebli do domu. W oparciu o tę wiedzę, badania i rozwój powstał szereg rozwiązań w zakresie stabilności mebli do przechowywania ubrań. Szwedzki gigant chce wpływać na zmiany w branży meblarskiej i ograniczyć liczbę wypadków spowodowanych przewróceniem się mebli. W tej kwestii IKEA mocno liczy na współpracę. Koncern ma nadzieję, że inni producenci mebli skorzystają z patentu „Przymocuj i Odblokuj”.