Newsroom

IKEA inwestuje w Polsce miliony, by obniżyć ceny

IKEA obniża ceny w Polsce.

IKEA inwestuje w Polsce miliony, by obniżyć ceny

Od września 2023 r. IKEA Retail zainwestowała w Polsce 130 mln zł. Wszystko po to, by obniżyć ceny ponad 500 produktów. Inwestycja obejmuje głównie trzy grupy produktowe.

Koszty utrzymania wciąż rosną, co zmniejsza możliwości nabywcze Polaków. IKEA nie chce się temu biernie przyglądać. Koncern postanowił wyjść naprzeciw potrzebom konsumentów i konsumentek i obniżył ceny ponad pół tysiąca produktów.

Dzięki czemu udało się wprowadzić obniżki cen?

Setki obniżek to zasługa:

  • redukcji kosztów operacyjnych,
  • poprawieniu efektywności – inwestowaniu w technologię oraz sieć magazynowo transportową, również szkoleniom dla pracowników,
  • przekształceniu roli sklepów,
  •  wprowadzeniu bardziej przystępnych, zdalnych oraz cyrkularnych usług.

Jesteśmy świadomi wyzwań ekonomicznych, z którymi obecnie wszyscy się mierzą. Inflacja, wzrost kosztów utrzymania, stopy procentowe… Niestety nasze portfele stają się coraz cieńsze – mówi Jordi Esquinas, dyrektor ds. działalności komercyjnej w IKEA Retail Polska.

W IKEA pozostajemy oddani wspieraniu ludzi w ich dążeniu do stworzenia lepiej pomyślanego domu, dlatego zapewnienie przystępnej cenowo oferty, produktów i usług, stale pozostaje w centrum naszych działań. We wrześniu br. wraz z nowym sezonem, podjęliśmy odważny krok i zainwestowaliśmy 130 mln zł, aby obniżyć ceny ponad 500 produktów. Naszym długoterminowym celem jest utrzymywanie przystępnych cen, na które będzie mogło pozwolić sobie wielu ludzi.  W IKEA uważamy, że każdy powinien mieć dostęp do dobrych artykułów wyposażenia domu – wyjaśnia.

Nowe, niższe ceny produktów IKEA

Inwestycja IKEA Retail dotyczy głównie trzech grup produktowych:

  • najchętniej kupowanych,
  • pomagających prowadzić lepiej pomyślane życie w domu
  • produkowanych w Polsce.

Z ostatniego raportu „IKEA. Życie w domu” wynika, że przechowywanie i organizacja stanowią jedne z głównych bolączek domowników. Wielu osób poszukuje inteligentnych oraz sprytnych rozwiązań do przechowywania i możliwości uporządkowania swojej przestrzeni w przystępnej cenie.

ZOBACZ TAKŻE: IKEA obniża ceny na wielu rynkach

IKEA zapewnia, że podjęła w tym roku kilka odważnych kroków, by sprostać wyzwaniom ekonomicznym i potrzebom klientów. Obniżenie cen to tylko jedna z wielu inicjatyw podejmowanych przez markę.

Przystępność cenowa jest jednym z elementów Demokratycznego Wzornictwa: To unikalny sposób, w jaki IKEA tworzy produkty i rozwiązania – tak aby zapewniały funkcjonalność, atrakcyjną wizualnie formę i wysoką jakość przy zachowaniu zrównoważonego rozwoju oraz przystępności cenowej. Wynika to z przekonania firmy, zgodnie z którym, każdy powinien mieć dostęp do artykułów wyposażenia domu – bez pójścia na kompromis co do jakości, ceny, wyglądu czy dbałości o środowisko.