Branża

Grupa Sygnis zwiększa udziały w branży druku 3D

Sygnis przejmuje ZMorph

Grupa Sygnis zwiększa udziały w branży druku 3D

Sygnis SA przejmuje pakiet większościowy akcji ZMorph SA. Tak kształtuje się Grupa Sygnis, w której ZMorph SA pozostaje odrębną spółką zależną. Przejęcie sfinalizowano 29 lipca.

Rada Nadzorcza spółki ZMorph SA powołała Grzegorza Kaszyńskiego na stanowisko prezesa spółki ZMorph SA. Andrzej Burgs obejmie stanowisko wiceprezesa. Grzegorz Kaszyński pozostaje nadal wiceprezesem Sygnis SA oraz dyrektorem handlowym całej Grupy Sygnis. Jako doświadczony dyrektor handlowy, Grzegorz Kaszyński, w spółce ZMorph SA skupi się na rozbudowie sieci sprzedaży i zacieśnianiu relacji z klientami.

Andrzej Burgs pozostaje prezesem Sygnis SA. Jako szef Działu Technologicznego oraz R&D Grupy Sygnis zapewni ZMorph SA płynne wsparcie zarówno w zakresie rozwoju dotychczasowych urządzeń, jak i w kwestii przyszłych wspólnych produktów.

ZMorph SA to jeden z największych i najdłużej działających polskich producentów drukarek 3D. Z powodzeniem prowadzi swoją działalność od 2012 roku, dostarczając niezawodne rozwiązania dla edukacji i zastosowań przemysłowych. Drukarki 3D ZMorph SA to przede wszystkim urządzenia klasy premium, gwarantujące Klientowi trwałość i wydajność, ale również unikatowy design na najwyższym poziomie.

Produkty ZMorph SA są dostępne globalnie dzięki oficjalnej sieci partnerów na wszystkich kontynentach. Urządzenia cieszą się dużą popularnością szczególnie na rynku amerykańskim, wychodząc naprzeciw wygórowanym oczekiwaniom odbiorców.


Grupa Sygnis stanie się największym podmiotem w polskiej branży druku 3D


Powiększanie się Sygnis SA to jeden z celów prezentowanej na początku roku strategii firmy. Co o przejęciu mówią prezes Sygnis SA, Andrzej Burgs oraz nowy prezes ZMorph SA, Grzegorz Kaszyński?

Sygnis w swojej strategii planowało stworzenie Grupy Sygnis, w skład której będzie wchodzić m.in. spółka, będąca producentem maszyn do druku 3D. Wstępne założenia zakładały czas realizacji na przestrzeni 2 lat. W tym momencie okazja na przejęcie firmy ZMorph powoduje, że osiągamy ten strategiczny cel już teraz. Efekt tej synergii najprawdopodobniej będzie widoczny pod koniec tego roku, stanowiąc ważny element strategii firmy. Opracowywane w Sygnis produkty mogą stać się istotnym elementem dalszego rozwoju nowoprzejętej spółki i mogą być w przyszłości transferowane do ZMorph. Dodatkowo, dzięki nowej lokalizacji na Dolnym Śląsku możemy poszerzać nasze pole rekrutacyjne, rozpoczynając współpracę z różnymi, zdolnymi osobami w tym regionie. Inwestując w ZMorph jako Grupa Sygnis stajemy się największym podmiotem z branży druku 3D w Polsce, a nasze aspiracje, oczywiście, sięgają jeszcze dalej – zapowiada Andrzej Burgs.

Jestem bardzo dumny, że udało się nam dołączyć ZMorph do Grupy Sygnis. Jest to jedna z najważniejszych marek na polskim rynku druku 3D, a przede wszystkim bardzo rozpoznawalna na świecie. Unikatowy design i nacisk na jakość ZMorph w połączeniu z siłą badawczo-rozwojową Sygnis z pewnością szybko zaowocuje nowymi rozwiązaniami w ofercie firmy. Łączymy się w przełomowym momencie, dzięki drukarce i500 ZMorph staje się ważnym graczem na rynku drukarek profesjonalnych, w szczególności tych kierowanych dla profesjonalnych SME. Zdiagnozowaliśmy obszary sprzedażowe, które posiadają niewykorzystany potencjał. Dążymy do tego, aby ZMorph był dla druku 3D synonimem europejskiej marki premium – informuje Grzegorz Kaszyński.