Rankingi

Ranking firm meblarskich na Facebooku

Ranking producentów mebli i salonów meblowych na Facebooku

Ranking firm meblarskich na Facebooku

Analitycy IBIMS wzięli pod lupę facebookowe profile meblarzy, tworząc ranking producentów mebli i sklepów meblowych, których profile były najbardziej popularne na Facebooku w czerwcu 2022 r.

W porównaniu do majowego zestawienia w pierwszej trójce rankingu producentów mebli i salonów na Facebooku pojawiła się jedna zmiana. Meble Ares i Salony Agata utrzymały się na podium. Na trzecie miejsce wskoczyła natomiast firma Black Red White, a z czołowej trójki wypadła IKEA. Jak wyglądała sytuacja w przypadku pozostałych profili?

Jak informuje Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych w badaniu zliczana jest jedynie aktywność własna oficjalnych fanpage’y badanych firm.


Meble Ares, Salony Agata i Black Red White najpopularniejsze na Facebooku


W czerwcu na 1. miejscu rankingu producentów mebli oraz sklepów meblowych na Facebooku uplasowały się Meble Ares. Z wynikiem 16 tys. interakcji firma ta zdeklasowała swoich konkurentów, pozostawiając ich daleko w tyle. Profil Meble Ares, w porównaniu do ubiegłego miesiąca, uplasował się na samym szczycie zestawienia, awansując z miejsca 3., dzięki poprawie swoich osiągów o 2 tys. interakcji.

Kolejnym najbardziej interaktywnym profilem w zestawieniu był fanpage Salonów Agata, który odnotował sumę interakcji na poziomie 11 tys. Jeśli porównać ten wynik do osiągnięć Agaty w majowym rankingu, jest on gorszy o 3 tys. interakcji (w maju Agata uzyskała 14 tys. interakcji). W efekcie firma spadła w zestawieniu o jedno miejsce – z 1. na 2.

Awans z miejsca 4. na pozycję nr 3 zaliczył w bieżącym miesiącu profil Black Red White, osiągając wynik 4 tys. interakcji. Z podium pożegnał się za to fanpage IKEA – zaliczył duży spadek z miejsca 2. na miejsce 12.

Największą aktywność własną miał profil marki Meble Stylowe Gutowo Małe. W ciągu miesiąca na stronie opublikowano aż 89 postów. Pod tym względem dobrze wypadły również Meble Ares (30 wpisów) i Salony Agata (29 postów). Pozostali gracze utrzymywali swoją aktywność na umiarkowanym poziomie.

Porównując ranking czerwcowy do majowego – marka Meblobranie.pl zaliczyła duży skok – z lokaty nr 9 na 4, Meble Stylowe Gutowo Małe awansowały z miejsca 12. na 7., zaś firma ELTAP spadła z poziomu 7. na 11. Wnętrza VOX oraz AMT Meble pozostały na tych samych miejscach, które zajmowały w maju. Z rankingu wypadły natomiast JYSK Polska, westwing.pl, Leman-Meble oraz KLER.

Ranking popularności firm meblarskich


W badanym okresie największą interaktywność generował post na profilu Mebli Ares, który zebrał w sumie 5,2 tys. interakcji ze strony użytkowników. Publikacja ta miała najwięcej polubień (1,6 tys.), najwięcej komentarzy (1,6 tys.), jak również zebrała największą liczbę udostępnień (1,8 tys.). Na miejscu 2. uplasował się wpis firmy Meblobranie.pl, który nie miał już jednak tak spektakularnego wyniku (2,1 tys. interakcji). Przedstawiał on ofertę mebli ogrodowych. Miejsce 3. w zestawieniu należało do firmy Meble Bogart. Wpis, który miał na celu zachęcenie internautów do reagowania, miał 1,3 tys. wszystkich interakcji.

W zestawieniu najpopularniejszych wpisów producentów mebli największa liczba postów przypadła w udziale Salonom Agata – 7 z 13 wpisów. Były to przede wszystkim treści promujące ofertę sklepu.

Warto zauważyć, że w czerwcu IKEA, czyli największy gracz z całego zestawienia, pomimo największego przyrostu nowych fanów (+65 tys.) oraz wysokiej aktywności własnej (22 opublikowane posty), spadł z miejsca 2. na 12. W porównaniu do minionego miesiąca, profil tej marki obniżył swoje wyniki z 9,6 tys. na 1,9 tys. interakcji.Więcej informacji na temat badania znajduje się w jego wersji premium, m.in. informacje dot. sentymentu użytkowników do poszczególnych marek, zasięgów postów i kanałów, wartości ekwiwalentu marketingowego oraz jakościowa ocena komunikacji dokonana przez analityków. Ranking obejmuje jedynie najpopularniejsze profile. Liczba monitorowanych profili może być większa niż w przedstawionym zestawieniu.
W sprawie dostępu do części premium należy pisać na adres: kontakt@ibims.pl.

Oprac. na podstawie publikacji „Popularność producentów mebli na Facebooku w czerwcu 2022 r. Meble Ares górą” Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych.