Newsroom

Targi w 2022 roku – gdzie, kiedy, dla kogo?

Orgatec w Kolonii

Targi w 2022 roku – gdzie, kiedy, dla kogo?

Kalendarz targów na 2022 rok jest już zapełniony do tego stopnia, że niektórzy organizatorzy wybrali wakacyjne terminy. Na jakie targi, kiedy i gdzie pojedziemy w 2022 roku?

W drugiej połowie 2021 roku organizatorzy i uczestnicy różnego rodzaju branżowych wydarzeń uwierzyli, że targi wracają do gry. Tymczasem na przełomie 2021/2022 mieliśmy do czynienia z lawiną zmian, która storpedowała targowy kalendarz. Wiele imprez, zwykle odbywających się w pierwszej połowie roku, zmieniło daty. Terminarz okazał się do tego stopnia napięty, że niektórzy organizatorzy musieli sięgać po wakacyjne terminy, a to w przypadku imprez branżowych rzadkość. Trzeba jednak pamiętać, że niektóre, odbywające się w cyklu dwuletnim, targi, jak Holz-Handwerk, Xylexpo i Orgatec, czekają na powrót do kalendarza już blisko 4 lata. 

Za wszystkimi zmianami stoi Omikron. To on wywrócił plany organizatorów targów do góry nogami i zmienił terminy, do których wszyscy przez lata się przyzwyczaili. Żeby nie szukać za długo przykładów – do Poznania na Meble Polska pojedziemy nie w lutym, a w maju, a do Mediolanu nie w kwietniu, a w czerwcu. To zaledwie wierzchołek góry lodowej, bo zmian jest o wiele więcej.

Warsaw Home & Contract (wiosna)

Kiedy? 17-19 marca

Gdzie? w Nadarzynie

Pierwsza wiosenna edycja Warsaw Home to 4 wydarzenia targowe obejmujące sektory: architektury krajobrazu i ogrodu, materiałów wykończeniowych, dekoracji do wnętrz oraz elektroniki.

CIFF

Kiedy? 18-21 marca (faza 1), 28-31 marca (faza 2)

Gdzie? w Guangzhou

China International Furniture Fair, zaplanowane na marzec i wrzesień 2022 roku (w przypadku września dokładna data nie jest jeszcze znana), to ważna platforma pozwalająca na wejście na wymagający rynek chiński oraz umożliwiająca spotkanie kluczowych, zagranicznych kupców.

Maison & Objet

Kiedy? 24-28 marca i 8-21 września

Gdzie? w Paryżu

Paryskie Maison & Objet to jedne z największych targów wnętrzarskich w Europie. W 2022 roku, z myślą o pasjonatach dobrego designu, zaplanowano dwie edycje wydarzenia. Tym razem koneserzy światowego wzornictwa spotkają się nie w styczniu, a w marcu i tradycyjnie już we wrześniu.

Proposte

Kiedy? 26-27 kwietnia

Gdzie? w Cernobbio

Kwietniowe targi Proposte we włoskim Cernobbio przyciągają decydentów międzynarodowej branży tekstylnej, a wystawcami są wyłącznie producenci tkanin.

ZOW

Kiedy? 3-5 maja

Gdzie? w Bad Salzuflen

Podczas majowych targów ZOW w Bad Sazuflen dostawcy z branży meblarskiej spotkają się z producentami mebli, projektantami, rzemieślnikami, architektami i stolarzami.

Łódź Design Festival

Kiedy? 12-22 maja

Gdzie? w Łodzi

Zaplanowany na maj Łódź Design Festival to inspirujące branżę wydarzenie, które prezentuje design w różnych jego odsłonach, prowadząc dialog z odbiorcami.

Meble Polska

Kiedy? 16-19 maja

Gdzie? w Poznaniu

Organizowane przez Grupę MTP największe kontraktacje meblowe w Europie Środkowej i Wschodniej tym razem odbędą się w maju i zgromadzą wiodących producentów z Polski zainteresowanych rozwojem eksportu.

Fuorisalone

Kiedy? 6-12 czerwca

Gdzie? w Mediolanie

Tematem tegorocznego tygodnia designu w Mediolanie będą wymiary przestrzeni i czasu, dając do myślenia i stanowiąc impuls dla wszystkich firm, które chcą wziąć udział w wydarzeniu.

Salone del Mobile.Milano

Kiedy? 7-12 czerwca

Gdzie? w Mediolanie

Najważniejsze wydarzenie dla światowego designu powraca w jubileuszowej odsłonie, wyjątkowo w czerwcu. 60. edycja połączy wszystkie targowe formaty mediolańskiej imprezy.

Heimtextil

Kiedy? 21-24 czerwca

Gdzie? we Frankfurcie

W tym roku organizowany przez Messe Frankfurt Heimtextil odbędzie się wyjątkowo w czerwcu, równolegle do duetu targów Techtextil i Texprocess.

Gdynia Design Days

Kiedy? dokładna data nie jest jeszcze znana, zazwyczaj festiwal odbywa się w lipcu

Gdzie? w Gdyni

Topowy nadbałtycki festiwal designu. Każda edycja Gdynia Design Days jest pretekstem do poruszania zagadnień związanych z szeroko pojętym projektowaniem.

MIFF

Kiedy? 6-9 lipca

Gdzie? w Kuala Lumpur

Malaysian International Furniture Fair to jedna z większych imprez wystawienniczych w południowej Azji, a jej znaczenie ciągle rośnie.

Holz-Handwerk

Kiedy? 12-15 lipca

Gdzie? w Norymberdze

Lipcowy Holz-Handwerk w Norymberdze zaoferuje najnowsze trendy i innowacje dla branży obróbki i przetwórstwa drewna – od pilarek i szlifierek, po maszyny do obróbki drewna i systemy odciągowe.

Stockholm Furniture & Light Fair

Kiedy? 6-9 września

Gdzie? w Sztokholmie

Targi w Sztokholmie to wiodące miejsce spotkań marek rodem ze Skandynawii. Nigdzie indziej na świecie nie znajdzie się pod jednym dachem tylu firm zajmujących się skandynawskim designem.

Drema

Kiedy? 13-16 września

Gdzie? w Poznaniu

Targi Drema, których organizatorem jest Grupa MTP, należą do czołówki światowych wystaw poświęconych obróbce drewna, przemysłowi meblarskiemu i tartacznemu.

London Design Festival

Kiedy? 17-25 września

Gdzie? w Londynie

Londyn, znany jako jedna z kreatywnych stolic świata, co roku we wrześniu zaprasza na trwającą 9 dni imprezę poświęconą projektowaniu.

M.O.W.

Kiedy? 18-22 wrzesnia

Gdzie? w Bad Salzuflen

Organizowane w Bad Salzuflen targi M.O.W. cieszą się zainteresowaniem zarówno przemysłu, jak i handlu, skupiając przede wszystkim profesjonalistów zorientowanych na sprzedaż mebli.

Warsaw Home & Contract (jesień)

Kiedy? 28 września – 1 października 2022

Gdzie? w Nadarzynie

Jesienna edycja Warsaw Home to wydarzenie doskonale znane w branży. Targi podzielone są na 4 główne strefy: Light, Textile, Kitchen i Furniture.

Xylexpo

Kiedy? 12-15 października

Gdzie? w Mediolanie

W październiku na mediolańskiej Fierze pojawi się nowa, duża koncepcja wystawiennicza poświęcona technologii produkcji, będąca wynikiem partnerstwa pomiędzy BI-MU i Xylexpo.

SICAM

Kiedy? 18-21 października

Gdzie? w Pordenone

W targach SICAM w Pordenone z roku na rok uczestniczy coraz więcej czołowych graczy z branży meblarskiej, oferujących innowacyjne rozwiązania, oryginalne produkty i technologie.

High Point Market

Kiedy? 22-26 października

Gdzie? w High Point w stanie Karolina Północna

Udział w targach w High Point w Karolinie Północnej stanowi wsparcie ekspansji polskich firm i jest okazją do zaprezentowania się na rynku amerykańskim.

Orgatec

Kiedy? 25-29 października

Gdzie? w Kolonii

Last but not least. Organizowane przez Koelnmesse w cyklu dwuletnim międzynarodowe targi dla nowoczesnego świata pracy – Orgatec – są skuteczną platformą prezentacji i miejscem spotkań dla wszystkich decydentów na rynku biur. Ostatnia edycja odbyła się w 2018 r.