Newsroom

Pierwsza kobieta na czele targów w Mediolanie

Maria Porro, nowa prezeska Salone del Mobile.Milano.

Pierwsza kobieta na czele targów w Mediolanie

Maria Porro, nowa prezeska Salone del Mobile.Milano, zapowiada, że celem jest silne, zjednoczone, inkluzywne, zrównoważone i kreatywne Salone del Mobile. Ten wybór to przełom w historii targów w Mediolanie.

Reklama
Banner targów IFFINA 2024 750x109 px

Zarząd targów w Mediolanie wybrał prezes, która pokieruje najważniejszym na świecie międzynarodowym wydarzeniem związanym z designem. Po tym, jak z funkcji tej zrezygnował Claudio Luti, po raz pierwszy w historii obejmie ją kobieta – Maria Porro.

Nowa prezeska i członkowie zarządu Federlegno Arredo Eventi będą teraz pracować nad wykorzystaniem pięćdziesięciodziewięcioletniego dziedzictwa imprezy, nakreślając nowe strategie, aby odpowiedzieć na wstrząsy współczesności i pogodzić potrzeby wystawców, publiczności i międzynarodowych interesariuszy.

ZOBACZ TAKŻE: Salone del Mobile wraca jako Supersalone

Decyzja o zainwestowaniu w młodą, dynamiczną prezeskę jest częścią strategii mającej na celu umocnienie wiodącej roli międzynarodowej imprezy w okresie głębokich zmian – powiedział Gianfranco Marinelli, prezes Federlegno Arredo Eventi. – Maria Porro może liczyć na wsparcie całego Zarządu Federlegno Arredo Eventi, ponieważ z determinacją kontynuuje podróż Salone del Mobile.Milano na ścieżce wzrostu i odnowy.

A tak skomentowała swoją nową rolę Maria Porro: Dorastałam z Salone del Mobile. Kiedy byłam dzieckiem, mój dziadek Carlo zabierał mnie do pawilonów w starym obiekcie. Poszłam w jego ślady, gdy targi przeniosły się do nowej siedziby w Rho i byłam zachwycona, że będę mogła uczestniczyć w targach meblowych w Szanghaju. Dziś jestem zaszczycona, że mogę objąć tę funkcję w tak ważnym i przełomowym momencie. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali. Mam nadzieję, że okażę się godna tego wydarzenia i jego wspaniałego, pełnego sukcesów dziedzictwa. Ja i cały Zarząd będziemy pracować nad tym, aby Salone, jako wyjątkowa i niezastąpiona wizytówka designu, sprostało przyszłym wyzwaniom w zakresie zrównoważonego rozwoju, digitalizacji, badań, innowacji, kreatywności i inkluzywności, zawsze zachowując najwyższą jakość.

Urodzona w 1983 roku, w 2015 roku Maria Porro została dyrektorem ds. marketingu i komunikacji w historycznej włoskiej marce Porro S.p.A. historycznej włoskiej marki Porro S.p.A. Po pracy w zarządzie firmy Assarredo, we wrześniu 2020 roku została jednogłośnie wybrana prezesem stowarzyszenia branżowego włoskich producentów mebli. W 2019 roku została członkiem zarządu m.in. Fundacji Altagamma.

Ukończyła scenografię w Accademia di Belle Arti di Brera, zanim całkowicie poświęciła się projektowaniu, spędziła dekadę pracując w teatrze, sztuce i przy dużych wydarzeniach jako asystentka. Pracowała przy wydarzeniach na całym świecie. Przez cały czas utrzymywała więzi z rodzinną firmą, pracując z ojcem Lorenzo Porro i architektem Piero Lissoni nad badaniami nad stylem, rozwijając nowe produkty i będąc częścią obecności firmy na Salone del Mobile.