Newsroom

IKEA przyjmuje używane meble

Używane meble przyjmują sklepy IKEA w Jankach i w Bydgoszczy.

IKEA przyjmuje używane meble


Próba naprawienia zużytych mebli nie zawsze jest skuteczna. W kwietniu, oddając je do sklepów IKEA w podwarszawskich Jankach i Bydgoszczy, można zyskać 50 zł na zakupy w IKEA. Zbiórka obejmuje wszystkie meble – bez względu na producenta.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

Pilotażową zbiórkę zniszczonych mebli IKEA prowadzi w ramach kampanii „Dbaj o dom, a przy okazji o planetę”. Przedmioty nienadające się już do użytku można oddać w każdy piątek, sobotę oraz jedną niedzielę handlową kwietnia, w godzinach 11:00-19:00. Używane meble IKEA przyjmuje w dwóch sklepach IKEA – w podwarszawskich Jankach oraz w Bydgoszczy.

Kampania trwa w następujące dni:

  • 12-13 kwietnia 2024 r.,
  • 19-20 kwietnia 2024 r.,
  • 26-28 kwietnia 2024 r. (weekend z niedzielą handlową).

Jak odebrać bon o wartości 50 zł z IKEA?

Sieć przekonuje, że oddając używane meble do IKEA zyskuje się podwójnie. Po pierwsze każdy, kto przyniesie zużyte przedmioty dba o planetę, dając szansę na recykling i drugie życie wybranym materiałom. Po drugie, otrzymuje się kod rabatowy o wartości 50 zł na zakupy w IKEA. W akcji może wziąć udział każda osoba, która należy do Klubu Lojalnościowego IKEA Family. Dołączenie do klubu jest bezpłatne i proste – można to zrobić w dowolnej chwili, zarówno online, jak i podczas wizyty w sklepie.

Co istotne, zbiórka obejmuje nie tylko meble zakupione wcześniej w IKEA, ale też te pochodzące od innych producentów czy sklepów. Mogą to być: zarówno sofy, jak i narożniki, fotele i szezlongi, szafy, komody, regały, biblioteczki, a także kontenerki, łóżka, krzesła czy stołki barowe, stoły i biurka, kredensy, szafki, jak również bufety i konsole.

Natomiast akcja nie dotyczy:

  • elementów wyposażenia wnętrz, niebędących meblami (m.in. materace, tekstylia),
  • zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego,
  • odpadów organicznych,
  • rzeczy niebezpiecznych, jak np. przedmioty szklane.

W ramach kwietniowej zbiórki prowadzonej w sklepie IKEA w podwarszawskich Jankach oraz w Bydgoszczy, chcemy zaopiekować się meblami, które nie nadają się już do użytku i pomimo wielu starań, by przedłużyć im życie stają się odpadami – mówi Wiktoria Płocha, Liderka Zrównoważonego Rozwoju w IKEA Retail w Polsce.

Przypomina ona też, że zgodnie z zasadami cyrkularności, priorytetem jest wykorzystanie pełnego potencjału wyprodukowanego już produktu, włącznie z jego naprawą:

Dlatego w IKEA oferujemy możliwości, które wspierają dbałość o produkty np. części montażowe do mebli, części zamienne do sof czy usługę Oddaj i Zyskaj, w ramach której można oddać używane meble IKEA w dobrym stanie do ponownej sprzedaży w dziale Okazje na Okrągło.

Używane meble dzięki IKEA zyskują obieg wtórny

Oddane do IKEA meble będą następnie sortowane i odbierane przez firmę Stena Recycling. Elementy nienadające się już do użytku zostaną zagospodarowane w procesie recyklingu lub odzysku energii. Z kolei lite drewno, pozyskane z zebranych mebli, wróci do obiegu, stając się surowcem wtórnym do produkcji mebli IKEA.

ZOBACZ TAKŻE: IKEA zainwestuje pół miliarda w obniżki cen

Przejście gospodarki na model cyrkularny wymaga szeroko zakrojonych zmian – jedną z nich jest zmiana postrzegania odpadów oraz rzeczy, które wydają się nam niepotrzebne. Inicjatywy dedykowane społeczeństwu, takie jak zbiórka zużytych mebli prowadzona przez IKEA, są jednym z kluczowych elementów budowania odpowiedzialnych postaw społecznych. Angażując się w akcję mamy możliwość pokazania, że każdy rodzaj odpadu jest wartościowy i stanowi surowiec przyszłości – mówi Aleksandra Surdykowska, PR & Marketing Manager Stena Recycling. – Cieszymy się z możliwości kreowania odpowiedzialnych postaw społecznych, wspólnie działając na rzecz lepszej przyszłości.

Więcej informacji o zbiórce oraz regulamin akcji można znaleźć na stronie IKEA.pl.