Design

Salone del Mobile wraca jako Supersalone

Salone del Mobile.Milano.

Salone del Mobile wraca jako Supersalone

Nowy format i wyjątkowy kurator – architekt Stefano Boeri – to wyróżniki Supersalone, wydarzenia specjalnego pod szyldem Salone del Mobile.Milano.

Zaplanowane w dniach 5-10 września w Rho, Fiera Milano, Supersalone ma potwierdzić pozycję Mediolanu i Salone del Mobile.Milano na globalnej arenie designu. Czy będzie pierwszą, dużą, międzynarodową wystawą designu po dłuższej przerwie?

ZOBACZ TAKŻE: Salone del Mobile 2021 [UPDATE]

W rolę kuratora Supersalone wcielił się Stefano Boeri, włoski architekt, który zasłynął projektem kompleksu Bosco Verticale. Zielone wieżowce to jedne z najbardziej charakterystycznych budowli w Mediolanie.

Międzynarodowy zespół w składzie: Stefano Boeri, Andrea Caputo, Maria Cristina Didero, Anniina Koivu, Lukas Wegwerth oraz Marco Ferrari i Elisa Pasqual ze Studia Folder wraz z Giorgio Doną, współzałożycielem i dyrektorem Stefano Boeri Interiors, ma za zadanie wyeksponować projekty w innowacyjnym otoczeniu Supersalone, zbudowanym na bliskości, refleksji i dzieleniu się.

Płynna i dynamiczna struktura wystawy odsłoni przed szeroką publicznością nowe produkty, stworzone przez firmy w ciągu ostatnich 18 miesięcy i pozwoli odwiedzającym na swobodne poruszanie się w tej bibliotece wzornictwa, określanej też jako ogromne, międzynarodowe archiwum kreatywności.

Ekspozycja na terenie targów będzie podzielona na tematyczne strefy i trasy: areny do rozmów z czołowymi postaciami współczesnej sceny designu, dedykowane salony do spotkań firmowych, strefy zarezerwowane dla studentów ze szkół projektowych, strefy gastronomiczne oraz strefy spotkań towarzyskich i relaksu.

Wszystkie materiały i komponenty wystawowe są projektowane w taki sposób, aby można je było zdemontować i ponownie wykorzystać. Przy wschodniej bramie terenów targowych gości witać będzie zielona strefa. Po wydarzeniu drzewa zostaną przeniesione na teren metropolii mediolańskiej.

Centrum miasta stanie się natomiast Triennale Milano z ofertą kulturalną obejmującą serię oryginalnych wystaw i wydarzeń.