Newsroom

„Meble Polska 2021” tylko online!

ekspozycje na targach Meble Polska

„Meble Polska 2021” tylko online!

To już pewne: tegoroczne targi „Meble Polska” w Poznaniu odbędzie się wyłącznie w wersji online w dniach 25-28 maja.

Tegoroczna edycja targów „Meble Polska” jakiś czas temu przeniesiona została z lutego na maj (25-28 maja), a organizatorzy mieli nadzieję, że uda się je zorganizować w trybie stacjonarnym. Jednak ze względu na sytuację epidemiczną w Polsce i na świecie Zarząd Międzynarodowych Targów Poznańskich zrezygnował z trybu stacjonarnego na rzecz online.

Platforma już jest

Jeszcze w ubiegłym roku organizatorzy targów „Meble Polska” kupili platformę internetową do organizacji imprez online. Oferta udziału w internetowej wersji targów trafiła już do firm, które kupiły powierzchnię wystawienniczą z myślą o tegorocznych targach. Część firm jest skłonna wziąć udział w targach online, część – rezygnuje, tłumacząc to brakiem nowości.

Wirtualne pokoje spotkań

Platforma umożliwia spotkania online wystawców z klientami. Wystawcy, po zweryfikowaniu przez organizatorów, otrzymają linki do wirtualnych „pokoi spotkań”, w których będą mogli prowadzić rozmowy z kontrahentami. Zdaniem Józefa Szyszki, dyrektora targów „Meble Polska”, dla wystawcy to okazja do spotkań z klientami do tej pory niewspółpracującymi z daną firmą.

Dlaczego nie jesień?

Choć początkowo brana była pod uwagę możliwość organizacji targów w trybie stacjonarnym jesienią br., to jednak po konsultacjach z wystawcami Zarząd MTP na razie wycofał się z tej opcji. Opór wystawców budziła kumulacja targów „Meble Polska” (jesień 2021 r. – luty 2022 r.) i konieczność przygotowania nowości na dwie różne imprezy organizowane w nieodległych terminach.

Zamknięta Europa nie przyjedzie na targi?

To drugi powód, dla którego organizatorzy zrezygnowali z jesiennego terminu: brak pewności, w jakim kierunki rozwinie się sytuacja epidemiczna, czy i jakie obostrzenia w przemieszczaniu się będą obowiązywały w poszczególnych krajach, a w konsekwencji – obawa, że tak ważni dla wystawców goście zagraniczni po prostu do Poznania nie przyjadą.

Co z targami „Home Decor”?

Kolejna edycja biznesowych Targów Wnętrz „Home Decor” odbędzie się również w formule online, w tym samym terminie, co targi „Meble Polska”, czyli w dniach 25-28 maja.