Newsroom

Ile mebli wyprodukowaliśmy w 2020 roku?

Fot. Lookstudio.

Ile mebli wyprodukowaliśmy w 2020 roku?

Na ten wynik czekała cała branża meblarska w Polsce. Główny Urząd Statystyczny podał, jaka była wartość produkcji sprzedanej mebli w 2020 roku.

Jak poinformowało B+R Studio, zgodnie z tradycją w połowie roku GUS publikuje dane pokazujące wartość produkcji sprzedanej mebli za 2020 rok. Są one wyliczone metodą przedmiotową. W tym roku czekano na nie z jeszcze większą niecierpliwością niż w latach ubiegłych. Powód jest oczywisty to pandemia.

ZOBACZ TAKŻE: Co czeka branżę meblarską w Polsce?

Oficjalne dane za rok 2020 nie są tak dobre, jak można było się spodziewać, ale nie można ich też uznać za rozczarowujące. Jest to wynik nieco poniżej oczekiwań, jednakże biorąc pod uwagę sytuację panującą w Polsce i na świecie można z czystym sumieniem uznać go dobry – możemy przeczytać w komentarzu B+R Studio.

Jaki wartość produkcji sprzedanej mebli w 2020 roku?

Według Głównego Urzędu Statystycznego wartość produkcji sprzedanej mebli w 2020 roku, wyliczona metodą przedmiotową, wyniosła 41,8 mld złotych. W porównaniu do roku 2019 jest to wartość niższa o 4,2%. 

GUS podał również wartość produkcji sprzedanej ogółem wyrobów własnych producentów w 2020 roku. W stosunku do roku 2019 spadła ona o 5,3% i wyniosła blisko 1,15 bln zł.