Design

Alicja Patanowska w Noti Studio

Alicja Patanowska. Fot. Celestyna Król.

Alicja Patanowska w Noti Studio

Noti Studio to jedyne w kraju miejsce oferujące szeroki wybór prac wykonanych z ceramiki i szkła uznanej artystki Alicji Patanowskiej.

Noti Studio realizuje idee domu otwartego. Otwartego dla każdego pasjonata dobrego polskiego wzornictwa, ale także dla środowiska związanego z architekturą, szeroko pojętym projektowaniem oraz lokalnej społeczności warszawskiej Sadyby.

Noti Studio to miejsce, które całościowo podchodzi do aranżowania przestrzeni domowej oraz komercyjnej. Dlatego w showroomie obok mebli marki Noti znajdują się również wyselekcjonowane akcesoria, często obiekty unikalne lub pochodzące z krótkich serii. Należą do nich ceramika oraz szkło autorstwa Alicji Patanowskiej. Uznana artystka o swoich pracach, tworzonych przy użyciu głównie koła garncarskiego, opowiedziała w trakcie śniadania prasowego, które odbyło się w połowie czerwca.

Noti Studio: nie tylko meble

W ogrodzie, u wejścia do Noti Studio, napotkamy grupę ceramicznych rzeźb „Out of Blue”, która jest użytkową wersją i rozwinięciem instalacji „Przestrzeń wyobraźni dźwiękowej” (Nagroda Publiczności 18. Przeglądu Sztuki Survival we Wrocławiu).

We wnętrzach Noti Studio wyeksponowane zostały prace Patanowskiej z kolekcji „Errorica”, tegorocznej zdobywczyni znaku Must Have, przyznawanego w ramach Łódź Design Festival, „Infinity”, „Stratum”, „AeriForm”, „Bauhaus” oraz niezwykle popularnej na całym świecie kolekcji „Plantacja” – serii zaprojektowanej do uprawy ziół i roślin ozdobnych na zasadach hydroponiki.