Branża

Jak skręcić swój biznes na nowo?

Anna Gąsiorowska, właścicielka firmy Negocjator Anna Gąsiorowska oraz trener windykacyjny.

Jak skręcić swój biznes na nowo?

Trudno w obecnej sytuacji gospodarczej planować długoterminowe strategie czy snuć plany na przyszłość, nawet tę niedaleką. Nie warto jednak zajmować pozycji obserwatora i czekać na rozwój wypadków. Nawet w takich czasach – można zrobić wiele.

Zacznijmy od sprawdzenia, czy w naszej firmie wszystkie śrubki są na miejscu. Zapewne wiele z nich się poluzowało, część w tajemniczych okolicznościach zniknęło, inne – wymagają już wymiany. Niektórzy przedsiębiorcy zmuszeni będą wręcz do tego, by swoją firmę poskładać i skręcić całkowicie od nowa.

Obserwując rozwój pandemii i jej wpływ na rynki, widać, że jej pierwszy etap doprowadził do zablokowania się śrub odpowiedzialnych za dostawy. Przewagę mieli ci, którzy stawiali na lokalne łańcuchy dostaw, choć i te, wraz z kolejnymi raportami o liczbie zakażonych, czasem się zacinały. Może warto zastanowić się, jakie mamy alternatywy? Co zrobić w przyszłości, by różne dziejowe i społeczne zawirowania nie miały aż tak wielkiego wpływu na nasze dostawy? A może to właśnie tutaj brakuje nam śrub, które zginęły pod naporem covidowego wiatru?

Reklama
banner-przewodnik-architekta-300x250
TEKST: Anna Gąsiorowska
 
Autorka jest właścicielką firmy Negocjator Anna Gąsiorowska oraz trenerem windykacyjnym.
 
Więcej w miesięczniku „BIZNES.meble.pl” 1/2021, w wydaniu on-line TUTAJ.
 
Chcesz otrzymywać każde wydanie? KUP PRENUMERATĘ