Newsroom

Jeden z najtrudniejszych okresów w branży

fabryka, inżynier, maszyna, cnc

Jeden z najtrudniejszych okresów w branży

Tak określany jest rok 2020. Z badań Acimall wynika, że dostawcy technologii dla przemysłu drzewnego i do produkcji mebli najgorsze mają już za sobą. I kwartał 2021 r. przynosi mocne odbicie.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Trudno o lepszy początek 2021 roku. Dane pozyskane przez nasze biuro potwierdzają pozytywne impulsy z ostatnich miesięcy: 2021 rok rozpoczął się bardzo dobrze, z silnym wzrostem popytu na meble i technologie przemysłu drzewnego – tak Luigi De Vito, prezes Acimall, stowarzyszenia, które skupia włoskich producentów technologii, narzędzi i sprzętu do drewna i materiałów drewnopochodnych, skomentował niesamowity wynik, jaki odnotowali Włosi w pierwszym kwartale 2021 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Ożywienie na włoskim rynku maszyn

Główny powód do zadowolenia to zwiększony o 58%, w porównaniu do tego samego okresu 2020 roku, poziom zamówień. Przyczynił się do tego m.in. pozytywny trend zamówień z zagranicy – ze wzrostem o 52%, podczas gdy popyt krajowy dosłownie rozkwitł, odnotowując wzrost o 87,8%.

ZOBACZ TAKŻE: Co czeka rynek maszyn we Włoszech?

Porównywanie pierwszego kwartału 2021 roku z okresem styczeń-marzec 2020, który był silnie dotknięty blokadą spowodowaną globalnym kryzysem sanitarnym, nie pozostawia żadnych złudzeń, a jednak to silne odbicie, którego doświadczamy obecnie, przekroczyło nasze oczekiwania, nawet pomimo pozytywnych sygnałów, które pojawiły się w ostatnim kwartale 2020 roku – dodał Luigi De Vito.

ZOBACZ TAKŻE: Rynek maszyn do obróbki drewna

Z kwartalnego badania przeprowadzonego przez biuro studiów Acimall na statystycznej próbie firm wynika również, że portfel zamówień włoskich dostawców technologii dla przemysłu drzewnego i do produkcji mebli obejmuje ponad 4 miesiące, a przychody, w porównaniu do I kwartału 2020 roku, wzrosły o 2,4%. Dostępne zapasy rosną według 40% respondentów, dla 20% maleją, a dla 40% są stabilne.