Newsroom

Czytaj majowy „BIZNES.meble.pl”

Targowe wydanie BIZNES.meble.pl 5-2022

Czytaj majowy „BIZNES.meble.pl”

Targowe wydanie BIZNES.meble.pl, przygotowane z myślą o profesjonalistach, którzy wezmą udział w kontraktacjach meblowych MEBLE POLSKA 2022, jest już dostępne w wersji papierowej i online.

Majowy numer, jak przystało na targowe wydanie BIZNES.meble.pl, to ponad 100 stron wiedzy i inspiracji.

Nie przestajemy pisać o wojnie, która trwa w Ukrainie. W bieżącym wydaniu znajdziecie teksty i felietony, w których pokazujemy, że to był, jest i będzie – tak długo, jak długo będzie toczyła się wojna – ważny dla nas temat. Temu, jak rynek pracy zareagował na przybywających z Ukrainy do Polski uchodźców i uchodźczynie, przyjrzała się Diana Nachiło. O konsekwencjach wojny rozmawiają również Zbigniew Kaczorowski, założyciel firmy Wersal i Marek Hryniewicki, redaktor naczelny „BIZNES.meble.pl”. W wywiadzie poruszone zostały też kwestie podwyżek cen i sukcesji w firmie Wersal. W tajniki e-commerce wprowadza czytelników „BIZNES.meble.pl” Jakob Nyirö, Head of Country Management Poland w Wayfair, który odpowiedział na pytania Anny Szypulskiej m.in. o model biznesowy Wayfair i współpracę z polskimi dostawcami. 

Jako patron medialny Programu Edukacyjno-Projektowego zapraszamy do Poznania na wystawę 20. PE-P_Nowe Funkcjonalności. Sprawdzamy również, czego można się spodziewać po 60. edycji Salone del Mobile.Milano, która odbędzie się w dniach 7-12 czerwca. W majowym wydaniu relacjonujemy „Maison & Objet” i odkrywamy trendy, które wykreowały targi w Paryżu. Diana Nachiło, członkini Rady Ekspertów must have, udowadnia, że wyniki tegorocznego plebiscytu pokazują zmiany na rynku konsumenckim, a artykuły jej autorstwa, opublikowane w dziale TEMAT WYDANIA przynoszą odpowiedzi na pytania o ergonomię i ekonomię w branży meblarskiej. Tekstem o placówkach dla samotnych matek inaugurujemy cykl publikacji poświęconych dobroczynności. Maj zamykamy zaś historią Zuzanny Kowal, która została stolarzem, a właściwie stolarką, a teraz zaangażowana jest w projekt charytatywnego kalendarza.

O tym wszystkim przeczytacie sięgając po majowe wydanie! Ciekawej lektury!

Najnowsze e-wydanie dostępne jest pod linkiem:

„BIZNES.meble.pl” 5/2022

Co zawiera targowe wydanie BIZNES.meble.pl?

Od redakcji

Marek Hryniewicki: W poszukiwaniu normalności


FELIETONY
Tomasz Wiktorski: Co znaczy „mieszkać”?
Zdzisław Sobierajski: Projekt jaki jest, każdy widzi
Anna Gąsiorowska: Czy zbliża się koniec windykacji, jaką znamy?


RAPORT
Trwała zmiana?
Polski rynek pracy zareagował na napływającą, w wyniku wojny, falę osób uchodźczych z Ukrainy. W życie weszły przepisy, na które oczekiwano od dawna. Co się zmieni i na jak długo?


BRANŻA

Wiadomości

Sukces trzeba wypracować, a pracuje się na niego latami
Rozmowa ze Zbigniewem Kaczorowskim, założycielem firmy Wersal.


E-commerce szansą na rozwój polskiego rynku
Rozmowa z Jakobem Nyirö, Head of Country Management Poland w Wayfair.


DESIGN

Wiadomości
20. PE-P_Nowe Funkcjonalności na Meble Polska 2022
Wystawa 20.PE-P_Nowe Funkcjonalności zaprezentowana zostanie w samym centrum Poznania, w ramach targów Meble Polska 2022.

21. PE-P UWOLNIJ SWOJĄ / twoją SZKOŁĘ – perspektywa studencka
21. edycja Programu Edukacyjno-Projektowego jest szczególna w swoim charakterze nie tylko poprzez wyjątkową i ważną tematykę przestrzeni dobrej edukacji, ale również poprzez swój zasięg działań.


Czekając na Salone del Mobile 2022
Organizatorzy 60. edycji Salone del Mobile.Milano 2022 zaprosili na konferencję prasową dziennikarzy z całego świata, by uchylić przed nimi rąbka tajemnicy. Oto, czego można się spodziewać podczas jubileuszowej odsłony targów w Mediolanie w dniach 7-12 czerwca 2022 roku.


Liczą się momenty
Drzwi targów „Maison & Objet” w Centrum Wystawienniczym Paris-Nord Villepinte zamknęły się w pozytywnym klimacie biznesowym. Przez kilka dni wystawcy i zwiedzający wymieniali między sobą pomysły, odkrywali rynkowe trendy i uczyli się doceniać ulotne chwile.


Must have 2022
Wyniki plebiscytu Must Have pokazują nie tylko w jakim kierunku zmierza rozwój produktów, ale też jak zmienia się rynek konsumencki.


Trendy
Nowości


TEMAT WYDANIA: ERGONOMIA I EKONOMIA
Czy wszystko jest ergonomią?
Przyzwyczailiśmy się do myślenia, że o ergonomii możemy mówić tylko w obrębie miejsc pracy. Tymczasem, projektanci wielu innych obszarów udowodnili, że jej definicja poszerzyła swoje granice.


Daleko idące konsekwencje
Jak zaznaczają eksperci, w aktualnej sytuacji geopolitycznej jeszcze bardziej warto się skupić na kwestiach ekonomicznych.


Lepiej
Ergonomia przypomina, jak bardzo jesteśmy wrażliwi na bodźce i pokazuje, jak zbudować otoczenie, żebyśmy pracowali i czuli się lepiej.


CHILLOUT
Chciałam tylko być stolarzem
Jestem stolarzem, a właściwie stolarką. Fanatycznie wierzę, że nie ma przypadkowych spotkań. Cały projekt charytatywnego kalendarza jest tego najlepszym przykładem.


Dla samotnych matek
Już na początku marca Dom Samotnej Matki w Kraśniewie przygotowywał się do przyjęcia kobiet z objętej wojną Ukrainy. Stałe potrzeby placówek oferujących wsparcie samotnym matkom są dziś jeszcze większe.


Rysunek i rzeźba, czyli Kuczyński vs. Sarnecki
8 kwietnia firma Metalmex gościła uczestników 72. już spotkania ze znakomitą polską sztuką współczesną, organizowanego w ramach cyklu „Mariaż Sztuki z Biznesem”. Tym razem wnętrza galerii wypełniły prace uznanego w świecie, wielokrotnie nagrodzonego w konkursach międzynarodowych rysownika Pawła Kuczyńskiego i nie mniej znanego i uznanego rzeźbiarza Norberta Sarneckiego.


FELIETONY:

Diana Nachiło: Przygotowano z miłością

Anna Szypulska: Prawda czy wyzwanie?

Na okładce:
Zbigniew Kaczorowski, założyciel firmy Wersal.

Zapraszamy do lektury! „BIZNES.meble.pl” 5/2022.