Newsroom

Targi w Poznaniu kończą 100 lat

MTP, 100-lecie Międzynarodowych Targów Poznańskich

Targi w Poznaniu kończą 100 lat

Grupa MTP rozpoczyna obchody okrągłego jubileuszu: targi w Poznaniu mają za sobą już wiek istnienia. Świętowanie jubileuszu będzie trwało przez cały rok.

Targi w Poznaniu zawsze były oknem na świat. Tu po raz pierwszy – w 1957 roku – Polacy mieli okazję wypić Coca-Colę. To właśnie na Targach Poznańskich – w 1929 roku – pokazano pierwszy w Polsce telewizor, a w 1956 roku dzięki zagranicznym dziennikarzom uczestniczącym w targach, świat dowiedział się o wielkim strajku robotników w Poznaniu i jego krwawym stłumieniu przez władze.

Targi od początku były miejscem rynkowych premier, gdzie nawiązywano wartościowe kontakty handlowe i promowano polską gospodarkę. Dzięki temu, jeszcze przed II wojną światową, Poznań wyrósł na czwarty pod względem wielkości ośrodek targowy w Europie. Dziś Grupa MTP jest największym organizatorem targów w Polsce i bezapelacyjnym liderem w Europie Środkowo-Wschodniej – czytamy w jubileuszowym komunikacie wydanym przez Grupę MTP.

W portfolio Grupy MTP znajduje się blisko setka wydarzeń targowych, zarówno tych dla biznesu (jak BUDMA, Meble Polska, Polagra czy ITM Industry Europe), jak i dla pasjonatów (Poznań Game Arena, Poznań Motor Show czy Cavaliada Tour). Każdego roku targi poznańskie odwiedza przeszło milion osób z całego świata.

ZOBACZ TAKŻE: Meble Polska: wielki comeback

Jesteśmy firmą na wskroś poznańską, dlatego zależy nam, by nasze miasto dobrze się rozwijało – podkreśla Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP. – Dlatego, oprócz organizacji szeregu wartościowych wydarzeń dedykowanych szerokiej publiczności, sukcesywnie wymieniamy też wiaty przystankowe, przygotowujemy się do modernizacji Hali Widowiskowo-Sportowej Arena, otwieramy wkrótce teren targów na miasto, tworząc plac – Strefę Kultury i podziemny parking, remontujemy też restaurację i butikowy hotel w Parku Sołackim.

Świętowanie jubileuszu rozpoczęło się 28 maja, w setną rocznicę organizacji I Targu Poznańskiego, który zapoczątkował istnienie Międzynarodowych Targów Poznańskich w 1921 roku.