Newsroom

IKEA w Szczecinie – od kiedy otwarta?

sklep IKEA w Szczecinie, IKEA Szczecin otwarta od 31 maja.

IKEA w Szczecinie – od kiedy otwarta?

To oficjalna informacja – sklep IKEA Szczecin jeszcze w maju ma być gotowy na przyjęcie pierwszych klientów. Sieć długo czekała z podaniem daty otwarcia, aż w końcu ujawniła termin.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Z informacji, którą przekazało biuro prasowe IKEA wynika, że sklep IKEA w Szczecinie otworzy się 31 maja 2021 roku.

IKEA Szczecin na 60-lecie IKEA w Polsce

Otwarcie sklepu w Szczecinie przypada w wyjątkowym, jubileuszowym roku, bo w 60. rocznicę obecności koncernu w Polsce. Dokładnie 60 lat temu, 27 stycznia 1961 roku, Ingvar Kamprad złożył pierwsze zamówienie na zakup mebli wyprodukowanych w polskiej fabryce. Dostawa 500 sztuk krzeseł Ögla z drewna bukowego dała początek historii IKEA w Polsce. 

ZOBACZ TAKŻE: 60 lat IKEA w Polsce – mapa sklepów i fabryk

W roku finansowym 2020 ponad 25 mln osób odwiedziło polskie sklepy IKEA, a strona IKEA.pl odnotowała ponad 154 mln wizyt. Nieprzypadkowo na motyw przewodni kampanii marketingowej, towarzyszącej sieci w pierwszych tygodniach pracy sklepu, wybrano otwartość ilustrującą różne aspekty działalności IKEA.

W komunikacie przygotowanym przez koncern można przeczytać, że strategia zrównoważonego rozwoju People & Planet Positive, przyjęta w 2012 roku ma wiele punktów wspólnych ze strategią Miasta Szczecin – Floating Garden.

Opiera się ona na trzech filarach:

  • Pierwszy z nich to inspirowanie do zdrowego i bardziej zrównoważonego życia.
  • Drugim filarem strategii IKEA People & Planet Positive jest wpływ na środowisko i klimat oraz zasoby planety. 
  • Trzeci filar zakłada pozytywny wpływ IKEA na społeczności, w których działa sieć. 

Czego mogą się spodziewać klienci IKEA w Szczecinie?

Jak podało biuro prasowe IKEA, jeszcze przed otwarciem sklepu do Klubu IKEA Family dołączyło ponad 60 tysięcy osób ze Szczecina i regionu zachodniopomorskiego. Nasi klubowicze korzystają z szeregu korzyści. Otrzymują najświeższe informacje na temat IKEA w Szczecinie i nie tylko, porady, gotowe rozwiązania i inspiracje, a ich zakupy – za okazaniem karty IKEA Family – premiowane są rabatami, które można wykorzystać przy kolejnych odwiedzinach w sklepie stacjonarnym lub online. Najwygodniejszą formą korzystania z benefitów jest aplikacja na telefon IKEA Family, w której każdy klubowicz znajdzie swoją kartę historię zakupów i oferty adekwatnie do swoich potrzeb i zainteresowań. Członkostwo w Klubie IKEA Family jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich, a rejestracja odbywa się online – informuje biuro prasowe koncernu.

Jak szwedzka sieć dba o zrównoważony rozwój?

W 2012 roku IKEA przyjęła zobowiązanie, że do 2030 roku stanie się biznesem w pełni cyrkularnym, zgodnym z zasadami gospodarki o obiegu zamkniętym. Do tego czasu koncern chce przy wytwarzaniu swoich produktów korzystać wyłącznie z materiałów odnawialnych lub produktów pochodzących z recyklingu. Ma też zamiar zachęcać klientów do zmian poprzez oferowanie usług naprawy, odsprzedaży lub odnawiania produktów wyposażenia domu.

Dlatego w szczecińskim sklepie stworzyliśmy Circular Hub – miejsce, gdzie w atrakcyjnych cenach są dostępne m.in. meble poekspozycyjne, ze zwrotów od klientów, noszące drobne ślady użytkowania, takie jak rysy czy odpryski. Tutaj właśnie przedłużamy życie produktom, a nasi klienci mogą zainspirować się do odnawiania i naprawiania posiadanych przez siebie mebli. Takie produkty wcześniej przygotowujemy, uzupełniamy, naprawiamy i przepakowujemy, a ich cenę znacząco obniżamy. Circular Hub będzie stopniowo rozszerzany o meble używane. Wszystko po to, aby rozwiązania IKEA pozostały jak najdłużej w obiegu i były dostępne cenowo dla wszystkich – czytamy w komunikacie IKEA.

Jak zrobić bezpieczne zakupy w IKEA?

Zdrowie i bezpieczeństwo pracowników i klientów jest dla IKEA najwyższym priorytetem. W związku z tym sieć wprowadziła szereg dodatkowych środków ostrożności, aby zakupy w ich szczecińskim sklepie były bezpieczne i komfortowe:

  • Klient wchodząc do IKEA powinien mieć założoną maskę zakrywającej nos i usta. Osoby nie stosujące się do tego wymogu, poza osobami zwolnionymi na mocy obowiązujących przepisów prawnych, nie będą obsługiwane. Obsługa sklepu będzie przestrzegała ograniczeń co do liczby klientów, którzy jednocześnie mogą przebywać w budynku. Obowiązuje limit 1 klient na 15 m2
  • Aby ograniczyć czas spędzony w sklepie, IKEA zachęca klientów do właściwego przygotowania się, polecając narzędzie do tworzenia listy zakupów.
  • Regularnie dezynfekowane kasy, terminale, tablety i ekrany dotykowe, a także wózki używane w sklepie przez klientów i pracowników, mają zwiększyć poziom bezpieczeństwa podczas zakupów.
  • Restauracja IKEA będzie otwarta zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi. Dostępny będzie co drugi stolik, natomiast odległość między nimi będzie wynosić 1,5 metra.
  • Pokój Zabaw Småland, a także pozostałe miejsca zabaw dla dzieci pozostają zamknięte do odwołania.
  • Obsługa sklepu zachęca do płatności bezgotówkowych i korzystania z kas express, a także do korzystania z płynu do dezynfekcji rąk.
  • Koncern przypomina również o zachowywaniu bezpiecznej odległości – minimum 2 metry.

W jakich godzinach będzie otwarta IKEA?

Sklep, Restauracja IKEA Szczecin, Sklepik Szwedzki, Punkt Odbioru Zamówień IKEA, a także Bistro czynną są od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe w godzinach 10:00-21:00.

ZOBACZ TAKŻE: Jak dostosować dom do nowych potrzeb?

Już w poniedziałek 31 maja 2021 obsługa sklepu będzie czekać na klientów w Szczecinie przy ul. Białowieskiej 2. Będzie tu można dojechać komunikacją miejską ze wszystkich stron miasta. Przygotowano także darmowy parking z 750 miejscami postojowymi, w tym dla rodzin z dziećmi i dla osób z niepełnosprawnościami oraz zadaszony parking na rowery i motocykle. Na posiadaczy aut elektrycznych czeka osiem stanowisk płatnego ładowania.