Newsroom

Meble Polska: wielki comeback

IAFP, Meble Polska, Arena Design, BIZNES.meble.pl

Meble Polska: wielki comeback

To już oficjalne. Targi Meble Polska w tradycyjnej formule odbędą się w Poznaniu jeszcze w 2021 roku.

Reklama
Banner 750x100 px targi CIFF 2024

Wydarzenie Meble Polska Edycja Specjalna potrwa do piątku 28 maja, tymczasem organizatorzy ogłosili, że nie będzie to jedyne w tym roku spotkanie branży meblarskiej. Znany jest już termin, w którym odbędą się targi Meble Polska.

Kiedy odbędą się targi Meble Polska 2021?

Producenci mebli i kupcy meblowi, zarówno polscy, jak i zagraniczni, pożegnają lato w stolicy Wielkopolski. Targi w fizycznej formie zaplanowano w terminie 31 sierpnia – 3 września 2021 roku. Z czego wynika ta decyzja? To efekt wsłuchania się w potrzeby uczestników edycji specjalnej Meble Polska. Kupcy meblowi, którzy w tym tygodniu prowadzą rozmowy handlowe online, chcą także zobaczyć – na żywo – kolekcje producentów. Międzynarodowe Targi Poznańskie otworzą przed nimi tę możliwość już na przełomie sierpnia i września. Wydarzeniu będzie towarzyszył Home Decor.

ZOBACZ TAKŻE: MEBLE POLSKA Edycja Specjalna – 3 maja otwarcie platformy dla uczestników VIP

Czy ta decyzja wpłynie na termin przyszłorocznych kontraktacji? Wszystko wskazuje na to, że nie – organizatorzy pozostają bowiem przy wcześniej ustalonych datach.

W jakim terminie odbędą się Meble Polska 2022?

Termin przyszłorocznych targów nie uległ zmianie. W 2022 roku Meble Polska odbędą się w dniach 25-28 lutego, a towarzyszyć im będą dwa wydarzenia: Home Decor i Arena Design, która po rocznej przerwie powróci na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich.

ZOBACZ TAKŻE: Meble Polska 2021 – co w programie?

Trwającym od 24 maja biznesowym spotkaniom online, w których biorą udział przedstawiciele branży meblarskiej i sektora wyposażenia wnętrz, towarzyszy bogaty program wydarzeń. Wszystko odbywa się na wirtualnej scenie. W ciągu czterech dni będzie ona gościła łącznie blisko 30 prelegentów z Polski i zagranicy.

ZOBACZ TAKŻE: Trwa edycja specjalna Meble Polska

Wśród wystawców majowego wydarzenia są takie firmy, jak: Meble Wójcik, Gala Colllezione, Wajnert, Idźczak Meble, Befame, Taranko, Calitan, FDM, Halmar, MC Akcent czy Grupa Poldem. Z jakich krajów poza Polską są wystawcy? W targach biorą udział podmioty z Białorusi, Danii,  Niemiec, Rumunii, Stanów Zjednoczonych, Turcji i Ukrainy. Uczestnictwo w wydarzeniu potwierdzili również znani gracze międzynarodowego handlu meblami, jak: Ashley, Wayfair czy XXXLutz.

Co znajduje się w programie targów na 26 maja?

Środa upłynie pod znakiem eksportu. Temat dnia to: Instrumenty wsparcia eksportu sposobem na rozwój sprzedaży mebli na rynkach eksportowych.

Prelekcje zaplanowane na 26 maja:

10:00 – 10:50

Nowy system wsparcia eksportu dostępny w ramach grupy KUKE

Piotr Maciaszek, KUKE

Piotr Paczyński, KUKE Finance

11.10 – 12.00

Santander Trade Portal – jako narzędzie wsparcia handlu zagranicznego dla firm

Jak wspólnie z bankiem można zmienić łańcuch dostaw? Jak znaleźć wiarygodnego partnera handlowego? Jak zabezpieczyć transakcję?

Anna Wierzbicka, Robert Fedorowicz, Santander Bank Polska

12.20 – 13.10

Wsparcie PAIH w internacjonalizacji działalności oraz promocji na rynkach światowych oraz prezentacja projektów Polskie Mosty Technologiczne i Expo 2020 Dubaj

Anastazja Kaczmarek, Angelika Wójcik, Natalia Dąbrowska, PAIH

13.30 – 14.15

Faktoring międzynarodowy FCI w Santander Bank

Zwiększenie bezpieczeństwa transakcji handlowych z odbiorcą to jeden z elementów na który szczególnie uwagę zwracają eksporterzy. Ciekawym rozwiązaniem jest tzw. Faktoring eksportowy w systemie dwóch faktorów (bez regresu), w którym ryzyko niewypłacalności Odbiorcy zagranicznego przejmuje na siebie Partner Importowy (faktor zagraniczny działający w kraju Odbiorcy). Ten rodzaj faktoringu gwarantuje płynne finansowanie bieżącej działalności nawet w przypadku braku zapłaty ze strony Odbiorcy.

Jak znaleźć i zweryfikować kontrahentów zagranicznych? Jak zabezpieczyć płatności od odbiorców?

Jak sfinansować sprzedaż? Jak sprawdzić wiarygodność firmy, z którą chcesz współpracować?

Dorota Szcześniak, Maciej Mocek, Santander Factoring