Newsroom

Nowy sklep IKEA w Polsce otwarty

IKEA w Szczecinie otwarta 31 maja 2021 roku

Nowy sklep IKEA w Polsce otwarty

Obiekt w Szczecinie, który 31 maja przyjął pierwszych klientów, to 12 sklep IKEA w Polsce i zgodnie z zapowiedziami koncernu – ostatni. Czy ta strategia zostanie utrzymana?

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Najnowszy sklep IKEA został otwarty w 60. rocznicę obecności koncernu w Polsce.

IKEA Szczecin już otwarta!

Motywem przewodnim kampanii marketingowej, która jest realizowana w pierwszych tygodniach pracy sklepu, jest „otwartość” ilustrująca różne aspekty działalności IKEA.

Nasza strategia zrównoważonego rozwoju z 2012 roku People & Planet Positive i strategia miasta – Floating Garden mają wiele punktów wspólnych. W obu kluczowe są troska o planetę i jej zasoby, zrównoważony rozwój i myślenie o zielonej przyszłości. Otwartość mieszkańców i władz miasta towarzyszyły inwestycji od samego początku. Szczecinianie, podobnie jak my, patrzą w przyszłość przez pryzmat troski o ludzi i środowisko – mówi Karol Tomczyk, Dyrektor Regionu.

IKEA a zrównoważony rozwój

W ofercie sklepu znajdują się proste i przystępne cenowo produkty oraz rozwiązania, które ułatwią mieszkańcom Szczecina oszczędzanie wody i energii, zainspirują do zrównoważonej diety, pomogą w przechowywaniu żywności czy we właściwej segregacji domowych odpadów.

ZOBACZ TAKŻE: 60 lat IKEA w Polsce – mapa sklepów i fabryk

Myślę, że otwarcie sklepu w Szczecinie doskonale pokazuje, jak duży może być nasz wpływ na zrównoważony rozwój rynków, na których działamy. Mam nadzieję, że zainspirujemy klientów w Szczecinie i w całym regionie do lepszego, bardziej zdrowego życia w domu. 2021 to wyjątkowy rok dla IKEA w Polsce. Obchodzimy bowiem 60-lecie naszej działalności w Polsce, dlatego tym bardziej się cieszę, że otwieramy nowy sklep IKEA w Szczecinie właśnie teraz – mówi Karin Sköld, Prezeska i Dyrektorka Generalna ds. Zrównoważonego Rozwoju w IKEA Retail Polska.

Ostatni sklep IKEA w Polsce?

IKEA ma obecnie dwanaście sklepów stacjonarnych w dziesięciu miastach w Polsce. Sklep w Szczecinie jest pierwszym w regionie północno-zachodniej Polski. W ubiegłym roku koncern wycofał się z budowy sklepu w Zabrzu i zapowiedział, że w ramach nowej strategii nie będzie już budował hipermarketów, a sklep w Szczecinie jest ostatnim obiektem tego typu.