Webinary

Współpraca i wymiana informacji w branży

1284112525

Współpraca i wymiana informacji w branży

19 maja odbyło się kolejne spotkanie online członków Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli, na którym omówiono wpływ epidemii na sytuację ekonomiczną firm meblarskich.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli Janusz Władyczak, prezes KUKE, Konrad Klimek, prezes KUKE Finance, Tomasz Wiktorski, właściciel B+R Studio Analizy Rynku Meblarskiego, ekspert OIGPM oraz Radosław Urys, ekspert OIGPM, którzy kolejno zabierali głos podczas spotkania.

Jak poinformowało biuro Izby, w związku z bieżącymi wydarzeniami, wskazana jest dalsza wymiana informacji, więc OIGPM pozostaje w kontakcie z Ministerstwem Rozwoju i przekazuje wszelkie alarmujące wiadomości. Wkrótce udostępnione zostaną wyniki kolejnego, czwartego badania, które ma na celu monitorowanie sytuacji związanej z epidemią koronawirusa wywołującego COVID-19 i jej wpływu na sytuację ekonomiczną firm meblarskich.

Obecni na spotkaniu: Janusz Władyczak, prezes KUKE oraz Konrad Klimek, prezes KUKE Finance, podzielili się informacjami dotyczącymi oferty KUKE GAP EX i KUKE GAP EX+. To nowe rozwiązanie jest odpowiedzią na problemy eksporterów związane z brakiem płynności finansowej w czasach pandemii koronawirusa. Pozwala ono firmom utrzymać lub zwiększyć sprzedaż dla kontrahentów z państw Unii Europejskiej oraz na innych kluczowych rynkach eksportowych.

Następnie dyskusja dotyczyła osiągania wzrostów w branży meblarskiej dzięki innowacji przy uwzględnieniu: gospodarki post-COVID, istoty innowacji oraz pomysłów na pobudzenie sprzedaży w eksporcie.

Biuro OIPM przypomina, że 8 czerwca br. odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków OIGPM, które ze względu na pandemię wirusa wywołującego COVID-19, wyjątkowo odbędzie się online z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi.