Newsroom

Redukcja zatrudnienia w IKEA Industry Wielbark

IKEA Industry Wielbark.

Redukcja zatrudnienia w IKEA Industry Wielbark

Do decyzji o zwolnieniach w zakładzie IKEA Industry Wielbark przyczyniła się pandemia. Główny powód, podany w oświadczeniu przesłanym do redakcji miesięcznika ,,BIZNES meble.pl”, to zmniejszenie popytu na meble.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

IKEA Industry Wielbark to największa fabryka w Polsce produkująca meble z litego drewna sosnowego. W Wielbarku działa jeden z największych tartaków w Polsce, w 100% przecierający drewno pochodzące z lasów północno-wschodniej Polski. Redukcja zatrudnienia w fabryce koło Szczytna, w woj. warmińsko-mazurskim, będzie dotyczyć 150 osób.

Pandemia COVID-19 zmieniła życie nas wszystkich, jako osób prywatnych, członków rodzin, pracowników i pracodawców – podkreśliła Anna Gawryszczak, dyrektor zarządzającej IKEA Industry Wielbark, w oświadczeniu wydanym na prośbę redakcji miesięcznika „BIZNES meble.pl. Poinformowała również, że fabryka dostosowuje obecnie dostosowuje poziom produkcji do nowej rzeczywistości i do zmniejszonego popytu, związanego głównie z tzw. lockdownem w wielu krajach.

Zmniejszyliśmy tempo produkcji i wprowadziliśmy tymczasowe przestoje – wyjaśniła Anna Gawryszczak. – W warunkach ograniczonej produkcji, prowadzimy działania związane z usprawnieniami i organizujemy szkolenia dla naszych pracowników. Wprowadziliśmy również modele wynagrodzeń, które zapewniają stabilność dochodów naszym pracownikom w niepewnych czasach pandemii. Optymistycznie patrzymy w przyszłość i powoli zwiększamy produkcję. Naszą ambicją było utrzymanie jak największej liczby pracowników i zapewnienie stabilności wynagrodzeń. Mając na uwadze stabilne funkcjonowanie firmy w perspektywie długoterminowej, niestety musieliśmy podjąć decyzję o redukcji zatrudnienia. Po uzgodnieniach z lokalnymi związkami zawodowymi, poinformowaliśmy pracowników, że redukcja zatrudnienia w IKEA Industry Wielbark będzie dotyczyć 150 osób. Przestrzegamy wszystkich wymogów prawnych i staramy się zrobić więcej, niż wymaga od nas prawo w tym zakresie. Pracujemy nad planem, w którym uwzględniamy indywidualne potrzeby pracowników dotkniętych tą sytuacją. Naszą ambicją jest pomóc im w znalezieniu nowej pracy lub przekwalifikowaniu się.