Webinary

Obniżki cen według nowych przepisów

Obniżki cen są tematem webinaru organizowanego przez UOKiK i Fundację ProPublika.

Obniżki cen według nowych przepisów

UOKiK organizuje webinar, podczas którego przedsiębiorcy będą mogli dowiedzieć więcej na temat prawidłowego oznaczania obniżek cen.

  • Jesteś przedsiębiorcą? Czy na pewno we właściwy sposób informujesz o promocjach? Od 1 stycznia 2023 roku masz obowiązek podawać najniższą cenę z 30 dni przed wprowadzeniem obniżki.
  • Z monitoringu rynku, który przeprowadził Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wynika, że sprzedawcy często popełniają błędy przy oznaczaniu obniżek.
Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Od początku 2023 roku przedsiębiorcy mają obowiązek podawać najniższą cenę z 30 dni przed obniżką. Co prawda konsumenci powoli przyzwyczajają się do wprowadzonych zmian, ale niestety nie wszystkie sklepy informują o obniżkach w przejrzysty sposób. By rozstrzygnąć wszelkie wątpliwości, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zaprasza przedsiębiorców do wzięcia udziału w webinarze: „O cenie na przecenie – dla przedsiębiorców”. Głównym tematem spotkania zaplanowanego na czwartek 18 maja będą obniżki cen.

Podczas organizowanego przez UOKiK, wspólnie z fundacją ProPublika, wydarzenia uczestnicy wysłuchają rozmowy z Katarzyną Araczewską, wicedyrektorką Departamentu Ochrony Zbiorowych Interesów Konsumentów, którą przeprowadzi Agnieszka Kopacz-Domańska.

Webinar odbędzie się we czwartek 18 maja 2023 roku o godzinie 13:00.

Organizator zachęca do wcześniejszego wysyłania pytań do ekspertki na adres mailowy: omnibus@uokik.gov.pl. Termin przesyłania pytań upływa w niedzielę 14 maja 2023 roku.

Link do spotkania: infoliniakonsumencka.pl/live/

Transmisja będzie się odbywała również za pośrednictwem kanału Fundacji ProPublika na YouTube

Nagranie będzie dostępne także na stronie internetowej: infoliniakonsumencka.pl/webinary-podcasty/

Więcej informacji o nowych przepisach konsumenckich nie tylko tych, które obejmują obniżki cen, ale także dotyczących np. reklamacji czy sprzedaży na pokazach, można znaleźć na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.