Webinary

Czy AI zastąpi architektów?

Czy AI zastąpi architektów? Na to pytanie odpowie webinar OKK! design.

Czy AI zastąpi architektów?

13 września 2023 r. OKK!design organizuje bezpłatny webinar: AI – jaki będzie miała wpływ na zawód architekta.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Od kiedy o sztucznej inteligencji zrobiło się głośno, trwają dyskusje, jak wpłynie na różne branże. Tymczasem przedstawiciele sektora kreatywnego zastanawiają się, czy AI zastąpi architektów. Jak sztuczna inteligencja wpłynie na wykonywanie tego zawodu? O tym będą rozmawiać uczestnicy webinaru organizowanego przez OKK!design.

Sztuczna inteligencja i architektura – czy to dobry kierunek?

Architektura to niezwykła dziedzina, która łączy wiedzę techniczną z wrażliwością humanistyczną i artystyczną. Projektanci wykorzystując te umiejętności tworzą wyjątkowe i oryginalne bryły budynków oraz wnętrza. Jednak w ostatnim czasie, wraz z postępem technologicznym, okazało się, że nie tylko człowiek potrafi wykazać się wyobraźnią i kreatywnością.

W konsekwencji sztuczna inteligencja stała się głośnym tematem. Na dodatek budzi wiele kontrowersji. Przede wszystkim jednak – prowokuje do dyskusji. O przyszłości zawodu projektanta oraz o roli AI w twórczości XXI wieku opowie architekt Jan Sikora, założyciel pracowni Sikora Wnętrza.

Co potrafi AI? Czy zastąpi architektów?

Podczas spotkania dowiemy się:

  • Po pierwsze, czy już niedługo projekty twórców będą nierozróżnialne od projektów AI?
  • Po drugie, czy typowa edukacja akademicka (programów 3D, nauki szkicowania) przetrwa próbę czasu?
  • Po trzecie, czy to koniec architektury jaką znamy?
  • W końcu, czy projektanci zostaną wyparci przez AI?

Na te i inne pytania odpowiedzi poznamy na bezpłatnym webinarze OKK!design: AI – jaki będzie miała wpływ na zawód architekta już 13.09.2023 o godz. 12:00.

Gościem specjalnym webinaru będzie dr hab. Jan Sikora, architekt oraz wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie prowadzi Pracownię Przestrzeni Publicznych. Ponadto od dłuższego czasu interesuje się rozwojem AI, prowadząc liczne projekty.

AGENDA SPOTKANIA:

  • 12.00 – powitanie gości – Olga Kisiel-Konopka OKK! PR
  • 12.05 – Prezentacja Samsung
  • 12.25 – Prezentacja Barlinek – Jacek Kula, Barlinek
  • 12.40 – AI – jaki będzie miała wpływ na zawód architekta – dr hab. Jan Sikora

Mecenas spotkania: SAMSUNG

Partner: Barlinek

Organizator: OKK! PR

Rejestracja: Bezpłatny webinar: AI – jaki będzie miała wpływ na zawód architekta

Gość specjalny: prof. Jan Sikora

Prof. Jan Sikora jest dyplomowanym architektem wnętrz, członkiem Stowarzyszenia Architektów Polskich i wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jako profesor Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku prowadzi na Wydziale Architektury i Wzornictwa autorską Pracownię Przestrzeni Publicznych. Ponadto jest założycielem pracowni Sikora Wnętrza, prężnie rozwijającego się biura projektowania wnętrz, które działa na terenie całego kraju od dziesięciu lat. Pracownia specjalizuje się w projektowaniu wnętrz o unikalnej i niepowtarzalnej stylistyce. Skupia się na wnętrzach prywatnych oraz publicznych, za które otrzymała kilkanaście nagród w kraju oraz m.in. w USA. Wśród nich są takie wyjątkowe wyróżnienia, jak Nagroda Architektoniczna Polityki, Bryła Roku czy International Interior Design Award.