Newsroom

SIMALFA® rozszerza działalność na rynku azjatyckim

Simalfa rozszerza działalność na rynku azjatyckim.

SIMALFA® rozszerza działalność na rynku azjatyckim

Szwajcarska firma ALFA Klebstoffe AG powołuje szefa regionu Azji i Pacyfiku Jochena Schanbachera do Zarządu.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

By sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na przyjazne dla środowiska produkty, szwajcarski specjalista ds. klejów, rozszerza z SIMALFA® działalność na rynku azjatyckim. Od teraz firma będzie na szerszą skalę oferować w Azji swoje ekologiczne kleje, które produkuje w zrównoważony sposób w Szwajcarii.

Jak zrobić biznes na rynku azjatyckim?

Już w 2018 roku ALFA Klebstoffe AG założyła spółkę zależną SIMALFA China Co. Ltd. w Szanghaju, wraz z Jochenem Schanbacherem jako dyrektorem generalnym. Od tego czasu azjatycki biznes zyskał na znaczeniu.

Stało się tak ponieważ produkcja materacy, mebli tapicerowanych, siedzeń samochodowych lub innych produktów międzynarodowych producentów ma często miejsce w Azji. Zapotrzebowanie na kleje na bazie wody SIMALFA® zwiększają przede wszystkim zaostrzone przepisy dotyczące ochrony środowiska. Nie bez znaczenia jest też rosnąca świadomość w zakresie stosowania ekologicznych materiałów.

Znak jakości Made in Switzerland jest wysoko ceniony i cieszy się zaufaniem nie tylko wśród korporacji z Europy i Ameryki, ale także w Azji. Jochen Schanbacher wykorzystał ten prestiż w ciągu ostatnich pięciu lat, aby z powodzeniem wprowadzić SIMALFA® do Chin. Mając na uwadze znaczenie rynku azjatyckiego, zdecydowaliśmy się powołać Jochena do zespołu zarządzającego. Jesteśmy przekonani, że rynek ten będzie miał decydujące znaczenie dla naszej branży w przyszłości i że Jochen będzie go nadal doskonale rozwijał – powiedział Thomas Simmler, dyrektor zarządzający ALFA Klebstoffe AG.

Przyszłość na dynamicznym rynku Azji

Jochen Schanbacher działa w Azji od ponad dziesięciu lat i pracuje dla SIMALFA® od 6 lat. Swoje wykształcenie techniczne zdobyte w firmie Siemens uzupełnił wykształceniem biznesowym na Uniwersytecie w St. Gallen.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w Azji i pomyślnemu rozwojowi obszarów biznesowych, w imponujący sposób zbudował i rozszerzył oddział SIMALFA® w Chinach. Obecnie zarządza działalnością w całym regionie Azji i Pacyfiku.

Wszyscy jesteśmy świadomi rosnącej fragmentacji globalnej gospodarki i znaczenia prowadzenia działalności w sposób zrównoważony. Wraz z SIMALFA®, zmotywowanym zespołem, przyjaznymi dla środowiska produktami i dużą siłą innowacji, chcemy wnieść nasz wkład w bardziej zrównoważony rozwój. Zapotrzebowanie na kleje bazujące na wodzie ze strony azjatyckich producentów jest znaczne, ponieważ również tutaj standard życia rośnie, a wraz z nim świadomość ekologiczna – mówi Jochen Schanbacher, dyrektor zarządzający na region Azji i Pacyfiku w ALFA Klebstoffe AG.

Jako członek zespołu zarządzającego chce zademonstrować na dynamicznym rynku azjatyckim
wysoką jakość produktów SIMALFA®, możliwości badawczo-rozwojowe i produkcyjne. Główny
nacisk kładziony jest na wydajną, niezawodną i elastyczną współpracę między pracownikami,
klientami i partnerami na całym świecie. Jochen Schanbacher jest pewien, że zagwarantuje
to pomyślną międzynarodową przyszłość.

ZOBACZ TAKŻE: Pierwsze centrum kompetencji w zakresie klejenia pianek

O firmie ALFA Klebstoffe AG

ALFA Klebstoffe AG to zorientowana na innowacje szwajcarska firma rodzinna, która zatrudnia ponad 60 osób w swoim zakładzie w Rafz. W 1972 roku firmę założył Emil Simmler. Opracował on i dystrybutował kleje przyjazne dla środowiska. Ponadto przyczynił się do tego, że kleje na bazie wody zdobyły rynki na całym świecie. Produkty, które są eksportowane do ponad 90 krajów, produkowane są zarówno w Szwajcarii, jak i w New Jersey w USA. ALFA Klebstoffe AG to jeden z liderów w zakresie rozwoju, produkcji i dystrybucji przyjaznych dla środowiska klejów na bazie wody. Oprócz klejów dyspersyjnych firma sprzedaje również kleje termotopliwe, które znajdują zastosowanie w wielu różnych sektorach, jak np. przemysł opakowaniowy.