Webinary

AI w biznesie – jak z niej korzystać?

Jak stosować futurystyczną technologię AI w biznesie?

AI w biznesie – jak z niej korzystać?

19 czerwca o 10.00 Polska Agencja Rozwój Przedsiębiorczości zaprasza na konferencję online pt. Connect & ScaleUp: Jak wykorzystać potencjał AI w biznesie?

Eksperci Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zwracają uwagę na to, iż domeną trzeciej rewolucji przemysłowej była komputeryzacja biznesu. Ich zdaniem, zarówno właściciele przedsiębiorstw, jak i ich pracownicy, którzy w tych czasach jako pierwsi postawili na rozwój swoich kompetencji cyfrowych, zyskali ogromną przewagę na rynku.

Z podobną sytuacją mamy do czynienia obecnie, kiedy w erze Przemysłu 4.0, coraz większą rolę zaczyna odgrywać sztuczna inteligencja (AI). Tempo tego rozwoju jest jednak nieporównanie szybsze. ChatGPT został uruchomiony 30 listopada 2022 r., a zdobycie 5 miliona użytkowników zajęło zaledwie 1 dzień. Wspomniany ChatGPT może być wykorzystywany w wielu dziedzinach biznesu, takich jak dostarczanie treści, automatyzacja procesów, optymalizacja procesów sprzedażowych czy też automatyczne generowanie treści. Jednocześnie na rynku jest dostępnych wiele darmowych i płatnych narzędzi AI, a co roku powstają coraz to nowsze rozwiązania. Podczas kolejnego spotkania Connect & Scale Up, eksperci przedstawią jak w skuteczny, etyczny i profesjonalny sposób wykorzystać potencjał AI w biznesie – tak PARP zapowiada wydarzenie, które organizuje już 19 czerwca.

Podczas spotkania udostępniona zostanie platforma  networkingowa. Organizator zaprasza do aktywnego udziału, dzielenia się przemyśleniami i zadawania pytań ekspertom.

PROGRAM KONFERENCJI

19 CZERWCA

10:00 – 10:10

Powitanie

Paweł Chaber – ekspert, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Paweł Chaber to pasjonat cyfrowej rewolucji, od ponad 10 lat związany z sektorem publicznym. Autor oraz współautor artykułów analitycznych, publikacji branżowych, raportów i analiz dotyczących trendów, innowacyjności, przedsiębiorczości oraz szeroko pojętego obszaru digital. Obecnie ekspert w Departamencie Analiz i Strategii PARP. Specjalizuje się w tematyce gospodarki cyfrowej. Interesuje się wpływem oraz biznesowym wykorzystywaniem Internetu i nowoczesnych technologii. Prywatnie miłośnik biegania (towerrunning, maratony) oraz piłki nożnej. Absolwent gospodarki przestrzennej, a także 4 kierunków studiów podyplomowych z zakresu handlu elektronicznego, e-biznesu, rozwoju regionalnego oraz ewaluacji. Aktualnie realizuje studia MBA ze specjalizacją w zakresie transformacji cyfrowej.

10:10 – 10:25

Digital Excellence – rola jednostek naukowych w rozwoju sztucznej inteligencji

dr Dominika Kaczorowska-Spychalska – dyrektorka Centrum Inteligentnych Technologii na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, Lider podgrupy Badań, Innowacyjności i Wdrożeń Grupy Roboczej ds. Sztucznej Inteligencji przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Dr Dominika Kaczorowska-Spychalska to racjonalna pasjonatka AI, badaczka interakcji między AI a człowiekiem. Autorka i współautorka licznych publikacji. Ściśle współpracuje z biznesem, wspierając i propagując rolę sztucznej inteligencji w wymiarze biznesowym i społecznym, za co została nagodzona m.in. przez Ministra Edukacji i Nauki.

10:25 – 10:40

Miejsce sztucznej inteligencji w politykach strategicznych administracji publicznej

Sylwia Stefaniak – kierowniczka projektu Mazovia EDIH, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, ekspertka w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Sylwia Stefaniak pełni funkcję kierowniczki projektu Mazovia EDIH w Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów PIAP w Sieci Łukasiewicz, w którym głównym celem jest wspieranie wdrażania kluczowych technologii wspomagających (takich jak np. zaawansowane technologie wytwarzania, mikro- i nanoelektronika, komponenty i systemy elektroniczne, fotonika) – z zaawansowanymi technologiami cyfrowymi, czyli sztuczną inteligencją, obliczeniami wysokiej wydajności i bezpieczeństwem cybernetycznym. W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jako ekspertka zajmuje się projektami związanymi ze Sztuczną Inteligencją, Internetem Rzeczy i analityką danych. Reprezentuje również urząd w Komisji Europejskiej i UNESCO. Realizuje doktorat wdrożeniowy z zakresu sztucznej inteligencji w dyscyplinie polityczno-administracyjnej, w którym analizuje polityczne działania programowe wdrażania sztucznej inteligencji w sektorze MŚP. Od wielu lat związana z branżą informatyczną – zdobywała doświadczenie zawodowe jako Project, Product oraz Operations Manager w firmach informatycznych, w tym w Microsoft, zajmujących się rozwiązaniami chmurowymi, projektami badawczymi oraz testami bezpieczeństwa na terenie całej Europy. Wykładowczyni akademicka w Szkole Głównej Handlowej oraz w Instytucie Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk. Autorka licznych publikacji dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania danych w systemach informatycznych.

10:40 – 10:55

Wykorzystanie rozwiązań z obszaru AI w biznesie – popyt, podaż, trendy

dr inż. Jarosław Chudziak – adiunkt w Instytucie Informatyki Politechniki Warszawskiej

Dr inż. Jarosław Chudziak to strateg i lider transformacji biznesowych i technologicznych w kontekście zmian cyfrowych, danych wielkoskalowych i sztucznej inteligencji. Badacz i wykładowca akademicki, trener oraz coach. Przez ponad 25 lat pracował w strukturach międzynarodowych firm konsultingowych (Accenture, PwC, KPMG) pełniąc role zarządcze oraz profesjonalne, eksperckie. Projekty realizował w Polsce oraz za granicą, w wielu sektorach (telekomunikacyjnym, finansowym i energetycznym), praktycznie we wszystkich obszarach funkcjonalnych firm, z wykorzystaniem różnorodnych dojrzałych, ale również „wschodzących”, innowacyjnych technologii.

11:00 – 12:00

Jak wykorzystać potencjał AI w biznesie? – dyskusja panelowa

Uczestnicy:

  • dr inż. Jarosław Chudziak – adiunkt w Instytucie Informatyki Politechniki Warszawskiej
  • dr Dominika Kaczorowska-Spychalska – dyrektorka Centrum Inteligentnych Technologii na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, Lider podgrupy Badań, Innowacyjności i Wdrożeń Grupy Roboczej ds. Sztucznej Inteligencji przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
  • Sylwia Stefaniak – kierowniczka projektu Mazovia EDIH, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP, ekspertka w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów
  • Paweł Chaber – Ekspert, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości

Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w spotkaniu, obowiązuje wcześniejsza REJESTRACJA.