Edukacja

Książka o plecionkarstwie w nowym designie

1533864942

Książka o plecionkarstwie w nowym designie

 „Kosze – opowieści o podróży plecionkarskim szlakiem Wisły” to reportaż, który przenosi czytelnika do świata rzemiosła. Teraz w nowej oprawie, zaprojektowanej przez studio Dinksy.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Możesz wyruszyć w tę podróż z Serfentą, która od 13 lat bada tajemnice plecionkarstwa. To nie tylko kosze – to styl i sens życia rzemieślników, który pozwala zanurzyć się w pachnący wikliną i słomą świat naturalnych materiałów. Książka zwiera piękne zdjęcia z podróży, ale czytelnik nie powinien dać się zwieść – to nie jest album, ale książka o pasjonującej treści, do której dołączona jest płyta z nagraniami audio.

Z recenzji: Wyjątkowa książka. Jednak zwabionych urodą zdjęć stanowczo napominam: ta książka nie jest albumem do oglądania. Bo to się czyta – i to jak! Słodko – gorzki dziennik z podróży cechuje rzetelność badacza, dociekliwość detektywa, szacunek dla ludzkich losów, ale też niemała dawka poczucia humoru. Ponieważ opowieści o plecionkarzach pokazują Polskę, do której zwyczajnie już nie dojeżdżamy, tym bardziej trzeba dziękować Serfencie, że nas w tę podróż zabrała. I że nie była to podróż ostatnia – Ewa Gołębiowska, dyrektorka Zamku Cieszyn.

O autorze: Serfenta z Cieszyna przemierza tysiące kilometrów, aby wiedzieć o plecionkarstwie wszystko – i chce się tą wiedzą dzielić. W 2009 roku ruszyła w podróż, by badać polskie plecionkarstwo, dziś sprzedaje kosze wyplatane ręcznie przez polskich mistrzów i mistrzynie na całym świecie, m.in. w Japonii. Pracuje, by zachować tradycję i mądrość przekazywane przez pokolenia, prowadzi konsultacje, prezentacje i warsztaty.