Edukacja

EGGER angażuje się w szkolnictwo zawodowe

1204324226

EGGER angażuje się w szkolnictwo zawodowe

Przedstawiciele firmy EGGER Biskupiec oraz samorządu Biskupca i powiatu olsztyńskiego podpisali list intencyjny o współpracy. Dotyczy współpracy przy kwestii, jaką jest nowoczesne szkolnictwo zawodowe.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

Podpisanie listu intencyjnego to formalność, która kończy trwające od dłuższego czasu rozmowy dotyczące współpracy jeśli chodzi o szkolnictwo zawodowe. W biskupieckim Zespole Szkół powstaną klasy patronackie w zawodach takich jak: technik elektryk, technik mechanik oraz nauczanie dualne w Branżowej Szkole I stopnia w zawodach elektryk, mechanik i operator maszyn.

Uczniowie szkoły będą mogli korzystać z sal edukacyjnych w biskupieckiej fabryce oraz odbywać w niej zajęcia praktyczne. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się pracownicy fabryki, kilkunastu z nich ma uprawnienia instruktora praktycznej nauki zawodu i opiekuna praktyk. Dla uczniów będzie to doskonała okazja do kształcenia się w kierunkach przyszłościowych i pożądanych na lokalnym rynku pracy.

ZOBACZ TAKŻE: Takiej budy jeszcze nie było!

List intencyjny podpisali Starosta Powiatu Olsztyńskiego Andrzej Abako, Burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski, Dyrektor Zespołu Szkół w Biskupcu Krzysztof Janczara oraz członkowie Zarządu EGGER Biskupiec – Ovidiu Olari i Waldemar Zawiślak. 

Pojawiają się pierwsze pytania uczniów i rodziców odnośnie tego kształcenia i nowej klasy patronackiej. To ważne by szkolnictwo zawodowe było dostosowane do wymagań lokalnego rynku. Mamy obopólne korzyści, bo uczniowie zdobędą zawód, w którym łatwo o zatrudnienie, a firmy znajdą dobrze przygotowanych fachowców – powiedział po podpisaniu listu dyrektor Krzysztof Janczar. 

Zawsze chcieliśmy być dobrym sąsiadem, który pozytywnie współpracuje z lokalną społecznością. Już teraz możliwe są praktyki w naszym zakładzie. Ale chcemy pójść dalej. Zależy nam żeby młodzi ludzie mogli tu się kształcić i tu znaleźć pracę, a następnie rozwijać się w strukturach Grupy EGGER – tłumaczy dyrektor sprzedaży EGGER Biskupiec Waldemar Zawiślak.

Współpraca to stworzenie nowych kierunków kształcenia i poszerzenie oferty Zespołu Szkół wspierającej lokalny rynek pracy. Rozwijająca się technologia, a wraz z nią rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników, sprzyjają tworzeniu klas patronackich. W ramach współpracy z firmą EGGER szkoła planuje organizację kształcenia w zawodzie technik elektryk, technik mechanik oraz nauczanie dualne w Branżowej Szkole I stopnia w zawodach elektryk, mechanik i operator maszyn. 

Obie strony liczą, że pierwsi uczniowie będą mogli kształcić się w wybranych kierunkach już we wrześniu 2022 roku.