Edukacja

Produkcja sprzedana mebli: historyczny marzec

produkcja mebli w Polsce

Produkcja sprzedana mebli: historyczny marzec

11 marca 2020 r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła pandemię. Historia marca 2021 r. jest zgoła odmienna. Produkcja sprzedana mebli w marcu 2021 r. wyniosła ponad 4,6 mld zł. Gdy się porówna ten wynik z marcem ub.r., okaże się, że wzrost to aż 35%

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

W komentarzu przygotowanym przez B+R Studio Analizy Rynku Meblarskiego, punkt wyjścia stanowi przypomnienie, że w marcu 2021 roku minął dokładnie rok od wybuchu pandemii COVID-19, która zdaniem autorów analizy miała i nadal ma ogromny wpływ na wszystkie gałęzie gospodarki. Skupiając się na branży meblarskiej trzeba jasno powiedzieć, że przystosowała się ona świetnie do panującej sytuacji, co po raz kolejny znajduje potwierdzenie w liczbach – możemy przeczytać w komentarzu B+R Studio.

Branża meblarska pracuje na okrągło

Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego produkcja sprzedana mebli w marcu 2021 roku wyniosła ponad 4,6 mld złotych. Gdy się porówna ten wynik z marcem ubiegłego roku, okazuje się, że wzrost wynosi aż 35%. W tym miejscu autorzy analizy podkreślają, że w zestawieniu z lutym 2021 roku, który również był bardzo dobry dla meblarzy, wartość produkcji sprzedanej mebli wzrosła o 12%.

Jeśli cofniemy się o kilka miesięcy, to przeniesiemy się do października 2020 roku. Właśnie wtedy branża pobiła rekord w produkcji mebli, a B+R Studio, powołując się na dane GUS, poinformowało, że produkcja sprzedana mebli w październiku 2020 roku wyniosła 4 mld 747 mln złotych.

Marcowy rezultat nie jest w stanie konkurować z rekordowym październikiem, co nie znaczy jednak, że nie zapisze się na kartach historii branży meblarskiej.

Rekordowa produkcja sprzedana

Patrząc na ten bardzo dobry wynik oczywiście należy mieć w pamięci, że marzec 2020 roku był słabszy niż powinien ze względu na rozpoczynającą się pandemię COVID-19 w Polsce i sprawia, że tegoroczny wynik jest znacznie bardziej uwydatniony. Nie można również nie wspomnieć, że marcu 2021 roku mieliśmy aż 23 dni robocze, co też miało znaczny wpływ na wartość produkcji sprzedanej mebli. To wszystko nie zmienia jednak faktu, że to był najlepszy marzec w historii branży meblarskiejczytamy w podsumowaniu analizy opublikowanej przez B+R Studio.