Design

Maria Porro w nowej roli

Maria Porro, prezeska Salone del Mobile.Milano.

Maria Porro w nowej roli

Prezeska Salone del Mobile.Milano została wybrana przez Komitet Sterujący Nagrodą, aby przewodniczyć obradom jury, które wybierze dziewięć zwycięskich produktów podczas nadchodzących Międzynarodowych Targów Jachtowych w Genui.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Nadchodząca edycja International Boat Show 2023 odbędzie się w dniach 21-26 września w Genui. Jednym z głównych kroków w okresie poprzedzającym targi jest wybór przewodniczącego Design Innovation Award. To nagroda ustanowiona w 2020 r. przez Confindustria Nautica (Włoskie Stowarzyszenie Przemysłu Morskiego) i firmę I Saloni Nautici. Jej celem jest wspieranie wybitnych przykładów doskonałości w sektorze. O tym, że Maria Porro wystąpi w nowej roli poinformowano podczas konferencji prasowej, która odbyła się podczas Triennale. Wziął w niej udział Marco Sabetta, dyrektor generalny Salone del Mobile.Milano.

Kto wchodzi w skład międzynarodowego jury?

Maria Porro, prezeska Salone del Mobile.Milano, będzie kierować pracami komisji złożonej z ekspertów branżowych. Kapitułę tworzą znani profesjonaliści w dziedzinie żeglarstwa, designu i kultury, którzy wspólnie wybiorą zwycięzców. Nagrody otrzymają produkty, które wyróżniają się pod względem badań, innowacji, jakości formalnej i technicznej. Ponadto w tym roku szczególny nacisk położony jest na zrównoważony rozwój.

Dlaczego Maria Porro?

Decyzja o powołaniu Marii Porro na stanowisko przewodniczącej opierała się na jej zdolności do dzielenia się odważnymi perspektywami i spostrzeżeniami. Przede wszystkim ma to szczególne znaczenie w budowaniu odpowiedzialności środowiskowej, gospodarczej i społecznej. Istotne było też jej silne przekonanie, że projekty mogą przynieść rozwiązania, które przyspieszą zmiany, których nasza planeta tak bardzo potrzebuje.

Przez sześć dni każdego roku Genua przekształca się w miasto projektowania i planowania żeglarskiego, na które przez cały tydzień zwrócone są oczy całego świata. Genua ma wiele wspólnego z Mediolanem w tym szczególnym okresie. Istnieje silna więź między International Boat Show i Salone del Mobile. To czyni mnie szczególnie zaszczyconą, że zostałam zaproszona do przewodniczenia jury Design Innovation Award. Obecnie, podczas swojej czwartej edycji, nagroda została zainicjowana przez wydarzenie, które podobnie jak Salone del Mobile, ma za sobą długą i bogatą historię. Jako przewodnicząca jury z niecierpliwością czekam na współpracę z moimi kolegami, aby wspierać i promować jakość i doskonałość łodzi, które będą wyróżniać się innowacyjnością, estetyką, komfortem na pokładzie, wydajnością energetyczną i zrównoważoną produkcją – skomentowała Maria Porro.

ZOBACZ TAKŻE: Pierwsza kobieta na czele targów w Mediolanie