Design

Podróż w czasie do Gut Berneck

Zbudowany przez Arthura Junghansa w 1911 r., budynek używany był jako szpital po 1946 r. Rodzina ponownie nabyła Gut Berneck w 2017 r.

Podróż w czasie do Gut Berneck

Firma Duravit wyposażyła historyczny XIX-wieczny budynek Gut Berneck po renowacji w miejscowości Schramberg w Schwarzwaldzie.

Położony w miejscowości Schramberg w Schwarzwaldzie Gut Berneck to odrestaurowany budynek z bogatą historią. Niedawno ponownie otwarty obiekt, zbudowano w stylu zamku w 1911 r. Aktualnie nieruchomość służy jako pensjonat, miejsce wydarzeń, a także muzeum. Powierzchnia mieszkalna i użytkowa to 3,3 tys. m2. Wcześniej znajdowały się w nim 84 pokoje, natomiast obecnie jest 9 pokoi gościnnych, a także inne pomieszczenia.

Budynek przeszedł renowację z uwzględnieniem dziedzictwa kulturowego pod kierunkiem dr Hansa-Jochema Steima, współwłaściciela niemieckiego producenta zegarów Junghans. Renowacja objęła również stylowy wystrój łazienek, w tym ceramikę sanitarną firmy Duravit.

Budynek tarasu fabryki Junghans jest widoczny z przestronnych apartamentów Gut Berneck.
Budynek tarasu fabryki Junghans jest widoczny z przestronnych apartamentów Gut Berneck. Fot. Duravit.

Nowo wyremontowane łazienki w Gut Berneck z powodzeniem zachowują równowagę między historyczną bryłą budynku a nowoczesnymi udogodnieniami. Zielone płytki z fabryki zegarów Junghans dodają łazienkom historycznego uroku, natomiast szare i piaskowo-szare płytki tworzą współczesne akcenty.

Reklama
Banne 300x250 px Furniture Romania ZHali Imre

Ponadczasową atmosferę podkreślają eleganckie umywalki i naścienne toalety z serii Starck 3. Połączenie integracyjnego komfortu i designu w łazience bez żadnych barier jest szczególnie udane. Ten efekt uzyskano dzięki umywalce Vital przystosowanej do wózków inwalidzkich i toalecie ściennej Vital z serii Starck 3.

Gut Berneck, czyli w poszukiwaniu historii

Dziewięć apartamentów na górnym poziomie i pierwszej kondygnacji Gut Berneck charakteryzuje się przestronnym, otwartym wystrojem. Położona na wzniesieniu nieruchomość gwarantuje rozległy widok na miasto Schramberg i otaczający je Schwarzwald, a także na 9-piętrowy budynek tarasowy (zbudowany w latach 1916-18) fabryki zegarów Junghans. Dwa zegary wiszą obok siebie w każdym pokoju jako hołd. Niektóre z mebli pierwotnie zdobiły słynny hotel Savoy (Baur en Ville) w Zurychu. Podkreślają zatem połączenie historycznego uroku i poczucia luksusu.

Zielone płytki, zaczerpnięte z budynku tarasu Junghans, nadają łazience nostalgiczny charakter. W połączeniu z szarymi marmurkowymi płytkami tworzą połączenie tradycji i nowoczesności.
Zielone płytki, zaczerpnięte z budynku tarasu Junghans, nadają łazience nostalgiczny charakter. W połączeniu z szarymi marmurkowymi płytkami tworzą interesujące połączenie tradycji i nowoczesności. Fot. Duravit.

W holu wejściowym wzrok przyciąga oryginalny żyrandol oraz instrumenty, takie jak organy, fisharmonia i czelesty z 1920 r. Dumą i radością dr Hansa-Jochema Steima jest kolekcja kilkudziesięciu samodzielnie grających instrumentów muzycznych, przede wszystkim orchestrionów, organów beczkowych i pozytywek.