Branża

Pracownicy z zagranicy? Tak!

Worksol - pracownicy z różnych krajów

Pracownicy z zagranicy? Tak!

Demografia jest bezlitosna: w Polsce rodzi się coraz mniej dzieci, a pokolenia wkraczające na rynek pracy nie zawsze chcą podejmować oferowane prace. Ratunkiem dla wielu pracodawców są wtedy pracownicy z zagranicy.

Polski rynek pracy to od wielu lat rynek pracownika, szczególnie jeżeli mówimy o pracowniku wykwalifikowanym. Fakty jednak są bezlitosne: rodzi się nas coraz mniej, natomiast społeczeństwo nieubłaganie się starzeje. Te negatywne tendencje demograficzne znacząco ograniczają rozwój wielu rodzimych przedsiębiorstw. Polska osiągnęła szczyt w liczbie zatrudnionych osób w wieku produkcyjnym, dlatego firmy coraz częściej decydują się na zatrudnianie cudzoziemców. Pracownicy z zagranicy to często jedyny sposób na dopełnienie brakujących wakatów. Pełna automatyzacja, a także zatrudnianie cudzoziemców to obecnie jedyne możliwości na zwiększenie możliwości produkcyjnych firmy.

Worksol - pracownicy z różnych krajów - narodowości

Czy pracownicy z zagranicy uratują polską gospodarkę?

„Uratują” to może zbyt katastroficzne określenie, ale na pewno zatrudnianie cudzoziemców staje się koniecznością dla wielu polskich firm – przekonuje Michał Solecki, prezes Zarządu Worksol Group. Firma Worksol Group działa w branży HR od 2009 roku. Od początku specjalizowała się w rekrutacji pracowników z Ukrainy, ale 6 lat temu z powodzeniem otworzyła się na inne rynki. Dzisiaj rekrutuje pracowników z Azji (Filipiny, Indonezja, Wietnam, Indie, Bangladesz), a także Ameryki Południowej (Kolumbia, Peru, Wenezuela).

Worksol Group ma własne biura rekrutacyjne w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Kępnie. Dochodzą do tego placówki zagraniczne: w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie), a także w Namanganie (Uzbekistan) i Bogocie (Kolumbia).

Misja Worksol Group to dostarczanie klientom potrzebnych zasobów ludzkich lub przejęcie na własną rzecz określonych procesów produkcyjnych  w ramach outsourcingu. Zatrudniamy aktualnie 710 pracowników, z czego 670 w zakładach naszych klientów. Rocznie pracę poprzez naszą firmę znajduje ponad 400 pracowników – wylicza Michał Solecki.

Worksol - grafika narodowości pracowników z zagranicy

Zatrudnianie cudzoziemców w branży meblarskiej

Firma Worksol Group z powodzeniem obsługuje również rynek meblarski. Do klientów Worksol Group należą m.in. Fabryka Mebli Wersal, Fabryka Mebli Gabi, Grupa G3, Adams Group, Eltap Meble, a także Nowak Okucia Meblowe.

Gdy potrzebni są pracownicy z zagranicy, warto skorzystać z usług wyspecjalizowanych firm, bowiem najczęściej poszukiwania na lokalnym rynku nie przynoszą oczekiwanych skutków. Współpraca z takimi firmami to gwarancja zapewnienia odpowiednich zasobów siły roboczej potrzebnych do rozwoju firmy, a także obsługi pików produkcyjnych.

Worksol - Michał Solecki, właściciel

Worksol Group nie tylko dostarcza personel do branży meblarskiej. Także szkolimy pracowników, wdrażamy kandydatów w proces produkcyjny, organizujemy zakwaterowanie, a także transport dla dużej liczby osób. Zajmujemy się też całym procesem legalizacji, pobytu i pracy cudzoziemców. Wyposażamy ich w odzież roboczą, a także niezbędne narzędzia osobiste, jeśli to konieczne. Rozliczenie następuje w formie akordowej lub godzinowej. Pozwala to klientowi płacić tylko za efektywnie wytworzony produkt lub jego część – podsumowuje Michał Solecki.

Więcej informacji: www.worksol.pl

Worksol - pracownicy z różnych krajów - zawody