Branża

Nowy Styl: 260 lotnisk świata z meblami marki Kusch+Co

NOWY STYL: Fotel Bound zaprojektowany przez Karima Rashida, brand Kusch+Co.

Nowy Styl: 260 lotnisk świata z meblami marki Kusch+Co

W Europie pasażerowie mogą korzystać z produktów Kusch+Co na ponad 100 lotniskach, w tym w Polsce – we wrocławskim Porcie Lotniczym im. Mikołaja Kopernika. Międzynarodowe porty lotnicze są dowodem kluczowych kompetencji marki w zakresie rozwiązań dla tego typu obiektów. Tylko w USA Kusch+Co wyposażył aż 27 lotnisk.


Właścicielem Kusch+Co – marki, której ławki lotniskowe, siedziska i meble wypoczynkowe znajdują się na ponad 260 lotniskach świata – jest Nowy Styl. Kompleksowe portfolio produktów dla sektora transportowego spełnia wymagania ogromnych międzynarodowych portów lotniczych. Część z nich działa 24 godziny na dobę – również jako centra przesiadkowe. W tym gronie są też znacznie mniejsze, zorientowane na jakość lotnisk, a także terminale rejsowe, dworce autobusowe i kolejowe.

Meble Kusch+Co do terminali pasażerskich zostały stworzone nie tylko po to, by zapewnić maksymalną liczbę wygodnych miejsc siedzących – ale także by dać przestrzeń do relaksu w przerwie od innych aktywności, ułatwić spotkania oraz umożliwić pracę w skupieniu, z możliwością ładowania urządzeń mobilnych. Oprócz naszych ekskluzywnych produktów, Kusch+Co może pochwalić się doświadczeniem i know-how w zakresie świadczenia specjalistycznych usług planowania i zarządzania projektami, chętnie też pomagamy architektom oraz wykonawcom projektów – podkreśla Dominik Jamroga, Executive Business Development Manager w Kusch+Co.

Co obejmują realizacje Kusch+Co na lotniskach?

Produkty marki Kusch+Co w międzynarodowych portach lotniczych to przede wszystkim:

  • Poczekalnie w terminalach. Produkty Kusch+Co do poczekalni zapewniają wystarczającą ilość miejsc siedzących – z zachowaniem jakości, designu, komfortu oraz bezpieczeństwa w zakresie ochrony przeciwpożarowej i higieny.
  • Salony VIP. Miękkie siedziska Kusch+Co zostały stworzone, aby umożliwić realizacje najbardziej unikalnych koncepcji wnętrz. Meble modułowe można dowolnie konfigurować, tworząc przestrzeń dopasowaną do potrzeb ich użytkowników. Sofy, fotele i wyspy zostały zaprojektowane tak, by przyciągać wzrok i nadawać przestrzeniom nietuzinkowy wygląd.
  • Restauracje i kawiarnie. Każdy terminal pasażerski ma strefy gastronomiczne, które zapewniają miejsca do spożywania posiłków indywidualnie lub z towarzyszami podróży. Czas oczekiwania można wykorzystać na rozmowy, pracę lub wypoczynek. Kusch+Co oferuje różnorodne meble do wszystkich stref gastronomicznych, od kawiarni, przez pizzerie i bary bistro, po ekskluzywne restauracje. Decydującą rolę odgrywają komfort, styl i atmosfera.
  • Relaks. Krótka chwila przed wejściem na pokład lub długie oczekiwanie pomiędzy lotami – strefy relaksu mają fanów wśród wszystkich użytkowników. Niezależnie od tego, czy pasażerowie chcą się wyciszyć, poczytać, czy nawet zdrzemnąć – strefy relaksu są po to, by zaspokoić ich potrzeby. Portfolio Kusch+Co obejmuje produkty, które idealnie pasują do tych obszarów.
  • Biura i przestrzenie administracyjne. Produkty dla środowisk lotniskowych projektuje się tak, aby poprawić komfort wszystkich użytkowników. Nie zapominają o pracownikach lotniska spędzających dni w biurach, przy ladach i innych stanowiskach pracy. Ergonomiczne, trwałe i wygodne krzesła oraz biurka zostały zaprojektowane z myślą o zdrowiu, komforcie i dobrym samopoczuciu użytkowników.
  • Miejsca konferencji i spotkań. Na lotniskach znajdują się także sale konferencyjne i miejsca spotkań, które potrzebują dobrze dopasowanych i funkcjonalnych mebli. Również takie produkty znajdują się w portfolio Kusch+Co.

Wymagania i rozwiązania przeciwpożarowe

Produkty Kusch+Co przeznaczone do terminali pasażerskich spełniają rygorystyczne normy i najwyższe wymagania dotyczące bezpieczeństwa, funkcjonalności, wzornictwa, komfortu i użyteczności. Niezależnie od tego, czy produkt ma ramę drewnianą czy metalową, czy siedzisko jest wykonane z poliuretanu, czy też pokryte tkaniną, skórą lub skórą syntetyczną – wszystkie powierzchnie mebli są pozbawione porów, odporne na plamy i wyjątkowo wytrzymałe. Powierzchnie mebli opcjonalnie mogą również posiadać właściwości antybakteryjne.

Wszystkie strefy lotnisk wyposażone w produkty Kusch+Co zapewniają podwyższone bezpieczeństwo w przypadku pożaru. Tapicerowane siedziska zawierają specjalną tkaninę flamline, która jest niepalna i wytrzymała nawet w bezpośrednim kontakcie z ogniem zgodnie z normą DIN 4102, zatwierdzoną przez władze budowlane.

Dzięki rozwiązaniom przeciwpożarowym, produkty Kusch+Co:

  • są samogasnące
  • ograniczają wydzielanie się dymu
  • zapobiegają rozprzestrzenianiu się pożaru w początkowym stadium
  • nie zamieniają się w dodatkowe źródło ognia.

ZOBACZ TAKŻE: Stadion na Euro 2024 z krzesełkami polskiej firmy

Ładowanie urządzeń mobilnych

Moduły zasilania wbudowane w meble Kusch+Co idealnie nadają się do szybkiego ładowania urządzeń mobilnych, takich jak telefony, tablety czy laptopy.