Branża

Nowy Styl ma już showroomy w 11 krajach

Nowy Styl rozwija showroomy w Polsce. Flagowy showroom znajduje się w Krakowie.

Nowy Styl ma już showroomy w 11 krajach

Firma Nowy Styl otworzyła odnowione showroomy w Warszawie i Szwajcarii. Producent ma już 28 showroomów na całym świecie – m.in. w Londynie w dzielnicy Clerkenwell, w Paryżu, Berlinie, Pradze czy Dubaju.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

W 2024 roku Nowy Styl otworzy nowe showroomy we Frankfurcie i w Wiedniu. Firma dostarcza swoje produkty do ponad 70 krajów na świecie. 86% sprzedaży jest realizowane poza Polską. Nowy Styl wyposażył w rozwiązania meblowe już ponad 2.500 przestrzeni. Przychody Grupy w 2023 roku sięgnęły 310 mln euro.

Nowy Styl kompleksowo wyposaża przestrzenie biurowe i publiczne – w m.in. stadiony, kina, lotniska, szpitale i placówki medyczne, teatry, etc. Ponadto meble polskiego producenta ułatwiają czekanie podróżnym m.in. w portach lotniczych w Berlinie i Pekinie.

Nowy Styl jest specjalistą w zakresie aranżacji przestrzeni biurowych i publicznych. Nasze rozwiązania są nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim nowatorskie – dlatego są tak popularne na całym świecie, a sprzedaż zagraniczna firmy cały czas rośnie. Przykładowo lotnisko we Frankfurcie wybrało nasze meble marki Kusch+Co zarówno w terminalach, jak i w strefie wypoczynku. Setki tysięcy podróżnych z praktycznie wszystkich krajów doceniają funkcjonalność aranżacji, jaką zaproponowaliśmy. Biuro przyszłości wymaga od organizacji rozważenia zmiany lub rearanżacji powierzchni i układu, które są oczekiwane przez pracowników w wyniku hybrydowego modelu pracy. Praca w cztery oczy i kontakty międzypracownicze obecnie wyglądają zupełnie inaczej niż kiedyś. Firmy powinny upewnić się, że ich przestrzeń fizyczna jest zgodna z celami osób w niej przebywających. Pre-pandemiczne ustawienia mogą nie być już funkcjonalne, a ich miejsca powinny zastąpić obszary współpracy, innowacji i budowania społeczności – podkreśla Bartosz Karasiński, dyrektor marketingu w firmie Nowy Styl.

Nowy Styl ma showroomy od Londynu, przez Kraków, po Dubaj


Showroom, który działa w miejscowości Sennwald w Szwajcarii nazwany jest Home of Vision 2.0 i zawiera kompleksową ofertę produktową wszystkich marek. Natomiast w Warszawie Nowy Styl prezentuje modułowe, elastyczne rozwiązania, uzupełniając przestrzeń nowymi produktami. W aranżacji znalazły się najciekawsze nowości produktowe marki Nowy Styl oraz Kusch+Co.

Nowy Styl w Pradze to z kolei pierwszy showroom, do którego można wejść zaraz po zejściu z łódki na ląd. Znajduje się w multifunkcjonalnym kompleksie DOCK IN przy brzegu rzeki Wełtawy. Projekt polegał na idei żywego showroomu – stworzeniu w pełni funkcjonalnego miejsca pracy dla menedżerów sprzedaży i architektów.

Showroomy firmy Nowy Styl na mapie.

Flagowy showroom Nowego Stylu – Office Inspiration Centre – zlokalizowany jest w Krakowie. To nie tylko ekspozycja najnowocześniejszych rozwiązań meblowych w atrakcyjnych aranżacjach. To przede wszystkim miejsce spotkań – z trzema poziomami, w tym Meeting Area, Office Area i Workshop Area. Firma prowadzi obecnie prace nad odświeżeniem przestrzeni. W holu wejściowym pojawią się więc Genaya oraz Bound (marka Kusch+Co),a także produkty lotniskowe, beWise w salach konferencyjnych.

Biuro to miejsce, które wspiera, motywuje i działa jak katalizator innowacyjnych pomysłów. Wiemy, jak urządzić ergonomiczne, wygodne miejsce pracy – o czym można się przekonać odwiedzając showroom. Zasady urządzania przestrzeni oraz produkty to gotowe rozwiązania do biura, a niektóre pomysły można zastosować także w domu. Łączenie pracy stacjonarnej i zdalnej, czyli model hybrydowy, jest coraz popularniejszy, co uwzględniamy w naszym portfolio – wyjaśnia Joanna Perek, architektka realizująca nowe aranżacje w Office Inspiration Centre Nowego Stylu w Krakowie.

O firmie Nowy Styl

Nowy Styl to pięć marek:

  1. Nowy Styl,
  2. Kusch+Co,
  3. SOHOS by Nowy Styl,
  4. Sitag by Nowy Styl,
  5. Forum by Nowy Styl.

Firma współpracuje m.in. ze światowej sławy projektantem Karimem Rashidem, projektant Bound (marka Kusch+Co).
Nowy Styl jest laureatem wielu prestiżowych nagród dla produktów:

  • German Design Award 2024 dla beWise i Genaya marki Kusch+Co,
  • iF Design Award 2023 – WithME (Nowy Styl),
  • Red Dot Design Award 2023 – Genaya (Kusch+Co).

Firma realizuje 8 celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ na 2030 rok. Ponadto otrzymała Platynowy Medal EcoVadis 2023 za zrównoważone działania ESG w obszarach środowiska, społecznym, etycznym i łańcucha dostaw. Takie wyróżnienie otrzymuje 1% najwyżej ocenianych firm.

ZOBACZ TAKŻE: Nowy Styl z nowym Zarządem

Nowy Styl podejmuje wiele działań, by zneutralizować wpływ na środowisko. Oferuje produkty, których elementy nawet w 96% nadają się do ponownego użycia. W ramach projektu prowadzonego w Niderlandach firma naprawia krzesła, w tym modele dostarczone nawet 15 lat temu. Ich plastikowe elementy, które nie nadają się do dalszego użytkowania, przerabia się na regranulat, zamykając obieg gospodarki cyrkularnej. Panele w systemie modułowym produktu Tepee są wykonane z prasowanego filcu – czyli materiału pochodzącego w całości z recyklingu. Z 22 zmielonych plastikowych butelek PET powstaje 1 m2 tej tkaniny.