Branża

Natura we wnętrzu

Jacek Augustyniak, prezes Zarządu Trebord.

Natura we wnętrzu

Od dłuższego czasu trendem we wnętrzu jest natura – mówi Jacek Augustyniak, prezes Zarządu Trebord.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

Niestabilna, sytuacja ekonomiczna na ryku polskim, jak i na rynkach całego świata, przełożyła się na wyhamowanie branży deweloperskiej. A ta z kolei pociągnęła za sobą branżę meblarską. Trudno jest zatem domniemywać co będzie za miesiąc, rok, czy dwa lata. W mojej opinii jeden element jest bardzo mocno zauważalny i odczuwalny. Od dłuższego czasu trendem mocno utrzymującym się zarówno w kategorii domów, jak i przede wszystkim mebli oraz elementów uzupełniających we wnętrzu jest natura.

Mam tu na myśli naturalny surowiec jakim jest lite drewno. Trendy rynkowe już teraz wyraźnie wskazują, iż to właśnie na ten surowiec należy postawić w domach przyszłości.

ZOBACZ TAKŻE: Dom pełen czasu

Dom, przestrzenie biurowe, pracownie architektoniczne… Drewno zaczyna stanowić w tych miejscach nie tylko elementy wyposażenia wnętrza. Bardzo mocno wpisuje się także w zewnętrzne elementy dekoracyjne. Listwy drewniane, żebrowania, stanowią nowy kierunek dekoracji elewacji zewnętrznej, a także element ozdobny ścian wewnętrznych. Natura we wnętrzu to już powoli prawdziwe must have w każdym nowoczesnym domu, biurze czy innej przestrzeni użytkowej. Obserwując te trendy i mnogość zapytań o wspominane wcześniej żebrowania dekoracyjne marka Trebord wyprzedając przyszłe trendy ma w swojej oferty takie produkty jak stół „Kalisto”, „Dion” czy ostatnia nowość stół „Bergen”. To design opierający się właśnie na wspomnianych wcześniej żebrowaniach. Wzmożone zainteresowane powyższymi kolekcjami, ze strony zarówno klienta polskiego jak i europejskiego wskazuje, iż to właśnie zwiastun nowego trendu, nowego kierunku w meblach domów przyszłości.

Więcej w miesięczniku BIZNES.meble.pl, nr 10/2022