Branża

Jakie trendy w aranżowaniu kuchni?

Kamila Prałat z firmy Solgaz.

Jakie trendy w aranżowaniu kuchni?

Na pytanie, jakie są aktualne trendy w urządzaniu kuchni odpowiada Kamila Prałat z firmy Solgaz.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Aktualne trendy w aranżowaniu kuchni stawiają na maksymalną funkcjonalność, która zamknięta jest w ramach nowoczesnego designu. I choć ostateczny wygląd kuchni zależny jest od indywidualnych preferencji oraz estetyki, jest wiele elementów, które przypisać można wszystkim współczesnym kuchniom.

Jest to dobry projekt, nowoczesne wyposażenie i dopasowanie do swojego stylu. Kuchenne meble i wyposażenie powinny nie tylko odpowiadać naszym potrzebom względem wyglądu, lecz również pomagać w organizacji pracy. Zaaranżowana przestrzeń powinna być praktyczna, aby zarówno przygotowywanie posiłków, jak i przechowywanie wyposażenia oraz akcesoriów było komfortowe. Ważne jest zaplanowanie zabudowy kuchni w taki sposób, by w efekcie końcowym otrzymać maksymalną ilość przestrzeni roboczej odpowiadającej naszym potrzebom.

ZOBACZ TAKŻE: Kuchenni eksperci, czyli sprzęt do zabudowy

W kuchniach otwartych dobrym rozwiązaniem będzie postawienie wyspy kuchennej z dodatkowym miejscem do przechowywania. Będzie ona jednocześnie bardzo efektowana, jak i praktyczna. Jeśli jednak dysponujemy niewielkim metrażem, warto przemyśleć wysoką zabudowę mebli sięgającą sufitu z ciekawie zaprojektowanymi szafkami z dodatkowym wyposażeniem do organizacji przedmiotów. Dzięki temu możliwe będzie schowanie wielu kuchennych akcesoriów, które zabierają miejsce na blacie.

Więcej w miesięczniku BIZNES.meble.pl, nr 8/2022