Firmy na targach

Przyszłość nie zna granic

Schattdecor - stoisko na targach Interzum 2023 - miesięcznik i portal informacyjny branży meblarskiej biznes.meble.pl

Przyszłość nie zna granic

Największe targi dostawców materiałów i technologii  dla branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz Interzum w Kolonii zgromadziły aż 1.600 wystawców z 59 krajów i odwiedziło je ponad 62.000 osób. Tematami przewodnimi były zrównoważony rozwój, promowany pod hasłami neo – ekologii oraz digitalizacja.

Schattdecor - stoisko na targach Interzum 2023 - miesięcznik i portal informacyjny branży meblarskiej biznes.meble.pl

Nieograniczona przestrzeń

Odwiedzający ponad 700–metrowe stoisko Schattdecor mogli przekonać się w jaki sposób zanikają granice między poszczególnymi sferami życia: kuchnią, strefą livingu, domowym spa i strefą pracy. Formy, kolory, tendencje, jakie obserwujemy we wnętrzach mieszkalnych, biurowych i w miejscach publicznych pochodzą zarówno ze świata analogowego, jak i cyfrowego. Przyszłość nie zna granic. Freiraum (hasło przewodnie nowego konceptu trendowego firmy) tworzy nieograniczoną przestrzeń dla kreatywności i innowacyjności.[Nasze analizy trendowe pokazują, że przestrzenie się zazębiają, wnikają w siebie. Formy meblowe i kolory są coraz bardziej uniwersalne. Wnętrza stają się przytulniejsze. Trzy zasadnicze rzeczy wpływają na ich wygląd: coraz większa świadomość znaczenia natury i ochrony środowiska, dążenie do zrównoważonego stylu życia oraz cyfryzacja z jej wszystkimi możliwościami w obszarze pracy oraz wirtualnych działań – powiedziała Sabrina Wieland, kierownik designu o nowym koncepcie trendowym 2023.

Schattdecor - stoisko (wejście) na targach Interzum 2023 - miesięcznik i portal informacyjny branży meblarskiej biznes.meble.pl

Niezmienne pozostaje dążenie do naturalności i przytulności we wnętrzach: naturalne struktury i  kolory będą w przyszłości jeszcze częściej wykorzystywane we wszystkich aspektach projektowania przestrzeni. Relaksują, dają wytchnienie dla ciała i psychiki człowieka. Równocześnie są one wyrazem naszej zwiększonej świadomości ekologicznej. Zrównoważony rozwój i ochrona zasobów naturalnych nabierają  zasadniczego znaczenia w takich obszarach jak produkcja i konsumpcja dóbr. W przyszłości projektowanie mebli i wnętrz  będzie wymagać nowatorskich idei oraz wykorzystania nowoczesnych i innowacyjnych materiałów. Dlatego też tak dużym zainteresowaniem osób odwiedzających stoisko Schattdecor cieszyły się nowe produkty, jak folia Fineflex wytwarzana na bazie PET, dostępna w wielu kolorach jednobarwnych, a także z efektem metalicznym oraz efektem struktury drewna NATURE, realizowanym w Schattdecor Polska.

Nowy bestseller

Pośród struktur drewnopodobnych największą uwagę zwiedzających zwrócił nowy bestseller w kolekcji Schattdecor – Dąb Karlstad. Jest to nowoczesny, uniwersalny i ponadczasowy wzór. Jasna, ciepła struktura dębowa, z niewielkimi, delikatnymi  sękami. Wzór przekonuje swoim naturalnym efektem trójwymiarowości.

Dąb Karlstad wprowadza w erę nowej rustykalności – w porównaniu z typowymi rustykalnymi strukturami dębowymi, jest bardzo uspokojony. Można go stosować w różnorodnych aranżacjach: zarówno na mniejszych, jak i na wielkoformatowych powierzchniach. Prezentuje się doskonale na frontach mebli salonowych, kuchennych, biurowych oraz na drzwiach. Dąb Karlstad jest dyskretny w wyrazie, nieprzemijający i bezpieczny.

Dekor dobrze wygląda w kilku wersjach kolorystycznych i jest już dostępny w Polsce w postaci płyty melaminowej, w postaci folii finish w programie magazynowym PRIME oraz jako folia PP w kolekcji Smartflex SELECTION. W przypadku obu programów, folia dostępna jest już od jednej rolki.

Na targach Interzum Dąb Karlstad cieszył się ogromnym zainteresowaniem klientów i mamy nadzieję, że stanie się ich wyborem produkcyjnym, gwarantującym sukces rynkowy.

www.schattdecor.com