Firmy na targach

Together we grow

Stoisko Egger na targach interzum 2023

Together we grow

EGGER, specjalista w dziedzinie materiałów drewnopochodnych, pod hasłem „Together we grow” zaprezentował na targach interzum 2023 nowe produkty, dekory i powierzchnie.

Od 9 do 12 maja br. przedstawiciele branży meblarskiej ponownie spotkali się w Kolonii na targach interzum 2023. Dla firmy EGGER, specjalisty w dziedzinie materiałów drewnopochodnych, te wiodące na świecie targi są ważnym miejscem, na którym międzynarodowemu gronu odbiorców prezentowane są nowe produkty. Myślą przewodnią tegorocznych targów było hasło „together we grow”, nawiązujące do nowości produktowych, a także do zmian w ramach samej Grupy EGGER.

Stoisko Egger na targach interzum 2023
Fot. EGGER Holzwerkstoffe.

Po czterech latach firma EGGER przywitała gości z całego świata na swoim stoisku wystawienniczym o powierzchni 600 m2. Ostatnie lata wykorzystaliśmy na inwestycje w nasze zakłady i zaplecze produkcyjne. Rodzina EGGER powiększyła się o SAIB, nasz pierwszy zakład we Włoszech. Zaprezentowaliśmy te osiągnięcia pod naszym mottem „together we grow” – powiedział Michael Egger Jr., Group Management Sales/Marketing, o prezentacji targowej na interzum.

Obieg zamknięty

Podczas tegorocznej prezentacji na targach interzum 2023, firma EGGER, oprócz nowych dekorów i powierzchni, skoncentrowała się na gospodarce o obiegu zamkniętym. Praca w cyklach zamkniętych jest kluczowym elementem strategii zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa. Oprócz głównego stoiska wystawienniczego firma EGGER była również obecna w Bulwarze Zrównoważonego Rozwoju, gdzie wraz z włoskim SAIB opracowała kreatywną koncepcję dotyczącą gospodarki o obiegu zamkniętym w produkcji materiałów drewnopochodnych. Przesłaniem haseł „Wiele żyć. Wiele kształtów. Więcej z drewna.”, było: Drewno przybiera różnorodne formy i zawsze otrzymuje nowe życie. Na stoisku firmy EGGER na interzum 2023 w hali 6.1 cykl życia produktu od pochodzenia do recyklingu był motywem przewodnim ściany o rozpiętości ponad 21 metrów.

Nowe dekory i powierzchnie

Firma EGGER jest zorientowanym na przyszłość dostawcą pomysłów w dziedzinie zrównoważonych materiałów drewnopochodnych i wzornictwa, a także wyznacza nowe standardy swoimi produktami, dekorami i powierzchniami w tym targowym roku. Jedną z tych nowości jest następna generacja powierzchni synchronicznych Feelwood: ST40 Feelwood Oakgrain. Jest to struktura, która nawiązuje i wspiera trend eleganckich, subtelnych i matowych efektów drewna, ale nadal nadaje wrażenie pewnej głębi. Dużą część powierzchni wystawienniczej zajęła kompleksowa koncepcja powierzchni matowych firmy EGGER. Tutaj specjalista w zakresie materiałów drewnopochodnych pokazał swoje lakierowane powierzchnie PerfectSens w optyce matu. Dzięki nowym płytom wiórowym lakierowanym PerfectSense firma EGGER zaprezentowała modny matowy wygląd w połączeniu z subtelną strukturą drewna na płycie wiórowej nadającej się do recyklingu, zawierającej 78% drewna pochodzącego z gospodarki o obiegu zamkniętym. Dzięki dwóm nowym, matowym, lakierowanym powierzchniom ze strukturami drewna: TM12 PerfectSense Omnipore Matt i TM22 PerfectSense Deepskin Linear Matt firma EGGER oferuje jeszcze więcej możliwości projektowych.

CZYTAJ TAKŻE: Laminaty EGGER: trwały materiał wielozadaniowy