Newsroom

Kongres Meblarski 2023: trzy główne tematy

Ogólnopolski Kongres Meblarski 2023 odbędzie się 13 września 2023 roku - czy frekwencja dopisze tak, jak podczas ostatniej edycji?

Kongres Meblarski 2023: trzy główne tematy

13 września 2023 roku, podczas targów DREMA, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się najważniejsze spotkanie branży meblarskiej – Ogólnopolski Kongres Meblarski.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Zbliża się VIII edycja Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego. Coroczne wydarzenie, organizowane przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli, pokazuje kierunki zmian w branży, nadchodzące wyzwania, a także najlepiej dopasowane do nich strategie. Na Kongresie spotykają się menedżerowie zarówno z czołowych przedsiębiorstw meblarskich, jak i z młodych, dynamicznych firm, których łączy zainteresowanie efektywnym rozwijaniem biznesu. W poprzedniej edycji spotkania wzięło udział ponad 100 osób. Teraz organizatorzy czekają na zgłoszenia firm z branży na Kongres Meblarski 2023.

Jakie tematy poruszy Ogólnopolski Kongres Meblarski 2023?

Podczas VIII Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego, jak co roku, pojawią się ważne i aktualne tematy dla branży meblarskiej. Do głównych zagadnień, które mają być poruszone, należą:

  1. Konkurencja z producentami z Azji na rynkach zagranicznych
    Eksperci omówią zagrożenia płynące dla eksportu polskich mebli ze strony producentów azjatyckich. Podsuną również wskazówki, gdzie szukać realnych przewag konkurencyjnych nad nimi – czy stawiać, a jeżeli tak to w jakim stopniu, na design, jakość, certyfikację, ekologię czy markę?
  2. Digitalizacja i automatyzacja w polskiej branży meblarskiej na tle świata
    Automatyzacja i robotyzacja procesów produkcyjnych i logistycznych to przyszłość branży meblarskiej. Na Kongresie dowiemy się, jak wygląda jej wdrażanie w firmach, a także jak wykorzystać digitalizację w marketingu i sprzedaży oraz budowaniu relacji z klientami.
  3. Strategie na trudne czasy – przykłady firm i marek, które opierają się recesji
    Uczenie się na cudzych sukcesach może nas samych do nich przybliżać. Podczas spotkania przekonamy się, że wyzwania są jednocześnie szansami, które odpowiednio szybko zauważone i wykorzystane dają impuls do wzrostu.

Ogólnopolski Kongres Meblarski jak zawsze będzie też doskonałą okazją do budowania sieci kontaktów i wymiany informacji oraz doświadczeń w bezpośrednich rozmowach kuluarowych. Warto już teraz zaplanować sobie udział w tym obowiązkowym wydarzeniu branżowym.

ZOBACZ TAKŻE: Meble drożeją, rentowność spada

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny po uprzedniej rejestracji.

Więcej informacji i zgłoszenia w Biurze Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli: Joanna Gruszczyńska, joanna.gruszczynska@oigpm.org.pl, tel.: 22 245 19 20