Branża

EUMABOIS rekomenduje targi Drema

Andrzej Półrolniczak, dyrektor projektu Drema.

EUMABOIS rekomenduje targi Drema

Andrzej Półrolniczak, dyrektor projektu Drema o rekomendacji EUMABOIS dla targów Drema i oczekiwaniach związanych z jesienną edycją Dremy.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Ostatni rok 2020, podobnie jak 2021 zapisze się w historii . Pandemia COVID-19 wpłynęła na wszystkie obszary naszego życia. W Europie od czasów II wojny światowej nie było podobnej sytuacji. Pandemia wywarła negatywny wpływ na wiele dziedzin życia gospodarczego, powodując zawieszenie działalności wielu branż, a także pogorszenie sytuacji finansowej przedsiębiorstw.

Szczególnie odczuli to organizatorzy targów i przemysłu spotkań. Działalność targową zawieszono do połowy czerwca 2020 r. i ponownie od października 2020 r.. Wiele imprez targowych na świecie i w Polsce zostało przesuniętych na lata 2021 i 2022. Od marca 2020 r. z największych międzynarodowych targów branży maszyn do drewna zorganizowano tylko dwie. To WMF w Szanghaju i Drema w Poznaniu.

Kongres podczas targów Drema

Największym wyzwaniem była organizacja targów Drema 2020 przy zachowaniu największych standardów bezpieczeństwa, zgodnie z rekomendacjami władz państwowych i Federacji EUMABOIS. Dzięki zaangażowaniu wystawców, organizatorów imprez towarzyszących oraz  partnerom medialnym udało się zorganizować bezpieczne i udane targi.

Podczas inauguracji Kongresu EUMABOIS w dniu 18 września ub.r. Jürgen Köppel, prezydent EUMABOIS powiedział: Gratuluję Targom Drema organizacji bezpiecznych i udanych targów w tym trudnym okresie. Myślę, że te słowa potwierdzają, że udało nam się sprostać tym wyzwaniom.

Zgodnie z przyjętą w ubiegłym roku strategią targów Drema 2020, większość działań sprzedażowych i tworzenie programu wydarzeń zakończono przed marcem 2020. Ułatwiło to realizację projektu w czasie pandemii. W okresie pandemicznym głównymi narzędziami komunikacji okazały się telekonferencje oraz promocja w Internecie.

EUMABOIS wspiera targi

W czasie ostatniego Kongresu Federacji EUMABOIS we wrześniu 2020 r., który po raz pierwszy w historii odbył się online, delegaci krajowi bardzo mocno podkreślali potrzebę osobistych kontaktów biznesowych w tradycyjnej formule. Również prezentacja maszyn na żywo jest istotnym elementem promocji branży maszyn i narzędzi do obróbki drewna.

Mając na względzie te opinie zdecydowaliśmy, że najbliższa edycja targów „Drema” we wrześniu 2021 odbędzie się w tradycyjnej formule przy zachowaniu największych standardów bezpieczeństwa.

ZOBACZ TAKŻE: Targi w 2021 r. – co, gdzie, kiedy?

Mam nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna we wrześniu 2021 będzie powoli wracać do normalności. Liczymy, że uda nam się zorganizować targi Drema wraz z imprezami towarzyszącymi: kongresami, prezentacjami i strefami specjalnymi. Takie są oczekiwania zarówno wystawców i zwiedzających, by Drema była miejscem spotkań i prezentacji najnowszych technologii dla przemysłu drzewnego i meblarskiego.

Mamy już pierwsze zgłoszenia zarówno firm polskich, ale i zagranicznych. Wiele firm, które nie były obecne w 2020 roku, deklarują udział w targach Drema 2021. Dlatego z optymizmem patrzymy w przyszłość.

Więcej w miesięczniku BIZNES.meble.pl, nr 5/2021