Newsroom

Targi w 2021 r. – co, gdzie, kiedy?

Frankfurt Messe.

Targi w 2021 r. – co, gdzie, kiedy?

Zmiany formuł i terminów, a w ostateczności odwołane imprezy. Jeszcze nigdy w targowym kalendarzu nie było tylu znaków zapytania. Oto targi w zmienionych formułach lub terminach w 2021 r.

Reklama
Banner targów IFFINA 2024 750x109 px

Pandemia, tak jak w ubiegłym, tak i w tym roku, daje się we znaki organizatorom i torpeduje targi. Niepewność jutra nie pozwala na zaplanowanie i przeprowadzenie wielu imprez. Coraz częściej zapadają decyzje albo o zmianie formuły – na hybrydową lub cyfrową, albo o przesunięciu wydarzenia w czasie, a w ostateczności – odwołaniu go, co w praktyce oznacza przełożenie targów na przyszły rok.

Poniżej lista tych wydarzeń w Polsce i w Europie, których dotyczą zmiany w targowym kalendarzu lub odbędą się w innej formule:

„Ambiente”

Odbywające się we Frankfurcie nad Menem największe targi dóbr konsumpcyjnych na świecie to prezentacja trendów i nowości dla międzynarodowego biznesu, pierwotnie planowane w dniach 19-23 lutego br., zostały przeniesione na przyszły rok. Nowy termin „Ambiente” to 11-15 lutego 2022 r.

„Interzum”

Organizowane przez Koelnmesse w 2-letnim cyklu święto innowacji o bardzo silnym wpływie na przemysł. Tegoroczne targi odbędą się w formule hybrydowej w dniach 4-7 maja.

„Heimtextil”

Największe targi tekstylnego wyposażenia wnętrz, najpierw przesunięte ze stycznia na termin 4-7 maja, ostatecznie odwołane. Odbędą się w dniach 11-14 stycznia 2022 r.

„Meble Polska”

Organizowane przez Grupę MTP największe kontraktacje meblowe w Europie Środkowej i Wschodniej gromadzą wiodących producentów z Polski zainteresowanych rozwojem eksportu w ostatnich latach odbywały się w lutym, w tym roku tylko online w dniach 24-28 maja. Towarzyszyć im będzie „Home Decor”.

Salone del Mobile.Milano

Najważniejsze wydarzenie dla światowego designu po rocznej przerwie powraca w jubileuszowym wydaniu. 60. edycja połączy wszystkie targowe formaty mediolańskiej imprezy. W tym roku nietypowo jak na Mediolan – 5-10 września.

„Warsaw Home & Contract”

Cztery edycje wystarczyły, by o tych targach mówiła cała branża. Po rocznej przerwie spotkają się na nich wszyscy spragnieni nowości ze świata designu i architektury. Tegoroczny termin to 27-30 października.